Co nowego

Washington Business Week. To oni pojadą do Seattle

Prezydent Aleksandra Kosiorek w towarzystwie laureatów konkursu „Washington Business Week 2024” - Dominiki i Stanisława oraz ich rodziców (fot. Magdalena Śliżewska)

Prezydent Aleksandra Kosiorek w towarzystwie laureatów konkursu „Washington Business Week 2024” - Dominiki i Stanisława oraz ich rodziców (fot. Magdalena Śliżewska)

Dwoje gdyńskich licealistów i dwa pomysły na przydatne aplikacje. Poznaliśmy tegorocznych laureatów konkursu „Washington Business Week 2024”. Dwutygodniowy wyjazd do USA wygrali Dominika Ślezińska i Stanisław Korycki. W czwartek (20.06) zwycięzcy odebrali gratulacje oraz nagrody z rąk prezydent Gdyni Aleksandry Kosiorek. Podczas wizyty w magistracie młodym gdynianom towarzyszyli rodzice.

 
Dzięki oryginalnym pomysłom na biznes Dominika Ślezińska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II oraz Stanisław Korycki z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wyjadą do Stanów Zjednoczonych. To właśnie ta dwójka gdyńskich licealistów wygrała konkurs „Washington Business Week 2024”. Laureaci spędzą w USA dwa tygodnie. Tydzień w Seattle, jednym z największych miast na zachodnim wybrzeżu USA, a kolejny – biorąc udział w programie edukacyjnym Washington Business Week na University of Puget Sound w Stanach Zjednoczonych.

W czwartek, 20 czerwca młodzi laureaci pojawili się w Urzędzie Miasta Gdyni, aby odebrać gratulacje i nagrody z rąk prezydent Aleksandry Kosiorek.Co skłoniło licealistów do wzięcia udziału w konkursie?
– W mojej szkole było ogłoszenie o konkursie. Nie zwróciłam na nie z początku uwagi, ala ciocia napisała mi, że Ameryka stoi otworem i że mnie zaprasza – opowiada Dominika Ślezińska, laureatka konkursu „Washington Business Week”.
W przypadku Stanisława Koryckiego, do udziału w konkursie zachęcił go tata.
– Tata mi podesłał link z konkursem i patrzę, fajny, a najbardziej przekonał mnie wyjazd do Stanów. Całe życie marzyłem, żeby tam pojechać. No i okazało się, że pojadę tam dzięki Gdyni – mówi laureat.


Pomysły na miarę USA

Na zdj. prezydent Aleksandra Kosiorek i Dominika Ślezińska
Na zdj. (od prawej):  prezydent Aleksandra Kosiorek i Dominika Ślezińska (fot. Magdalena Śliżewska)

Dominika Ślezińska
przedstawiła pomysł na aplikację mobilną Job from the inside. Ułatwia ona młodym ludziom podejmowanie decyzji w wyborze przyszłej pracy w oparciu o ich umiejętności, zainteresowania i kompetencje. Jednocześnie daje możliwość zapoznania się z wadami i zaletami danego zawodu.

Natomiast Stanisław Korycki jest autorem projektu DressUp – aplikacji wykorzystującej potencjał AI do dobierania odpowiedniej stylizacji oraz kupowania ubrań bez konieczności ich przymierzania.
 – Mój pomysł polegał na tym, że wrzucamy swoje zdjęcia. Wybieramy styl, jaki nas interesuje i wtedy sztuczna inteligencja daje nam propozycje naszych outfitów, które moglibyśmy zakupić. Przy okazji dając nam odnośniki, gdzie możemy taki sprzęt dostać – wyjaśnia Stanisław Korycki.

Na zdj. (od prawej): prezydent Aleksandra Kosiorek i Stanisław Korycki
Na zdj. (od prawej): prezydent Aleksandra Kosiorek i Stanisław Korycki (fot. Magdalena Śliżewska)

Podczas wizyty w urzędzie młodym laureatom towarzyszyli rodzice. Jak się okazało, obie rodziny znają się od wielu lat, więc tym bardziej radość z wygranej dzieci była ogromna.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział!

  • ikonaOpublikowano: 21.06.2024 08:08
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.06.2024 16:08
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Najnowsze