Co nowego

Weź udział w specjalnych warsztatach plastycznych

rzygotowane plakaty będą mogły być wykorzystane do promowania BO w Domach Sąsiedzkich oraz w Wymiennikowni, w mediach społecznościowych stronach internetowych i innych przestrzeniach miasta // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

rzygotowane plakaty będą mogły być wykorzystane do promowania BO w Domach Sąsiedzkich oraz w Wymiennikowni, w mediach społecznościowych stronach internetowych i innych przestrzeniach miasta // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

Lubisz rysować, malować i kreować? Weź udział w warsztatach i stwórz plakat, który zachęci gdynian do zgłaszania projektów w Budżecie Obywatelskim 2024. Specjalne zajęcia odbędą się w Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu „Wymiennikownia” oraz domach sąsiedzkich w Przystaniach na Oksywiu, Witominie i w Chyloni.


Budżet Obywatelski to szansa na zmiany w najbliższym otoczeniu – według pomysłów mieszkańców i mieszkanek Gdyni. Najpierw zgłaszają projekty, a potem decydują w głosowaniu, które z nich powinny zostać zrealizowane przez Miasto. Uczestnictwo w Budżecie Obywatelskim to okazja, by zaangażować się w życie Gdyni i wraz z innymi mieć bezpośredni wpływ na to, jak się zmienia. Etap składania projektów w BO 2024 potrwa od 1 do 29 lutego.

- Zachęcamy wszystkich, którzy lubią rysować, malować lub tworzyć do przelania swojego pomysłu na… plakat! Zainspirujmy mieszkańców i mieszkanki do złożenia swojego projektu w Budżecie Obywatelskim 2024 – mówi Magdalena Warmowska, kierowniczka Działu Diagnoz i Partycypacji w Laboratorium Innowacji Społecznych, jednostki koordynującej gdyński Budżet Obywatelski. – Przygotowane plakaty będą mogły być wykorzystane do promowania BO w Domach Sąsiedzkich oraz w Wymiennikowni, w mediach społecznościowych stronach internetowych i innych przestrzeniach miasta.

Na zajęciach wykorzystane zostaną plakaty gdyńskiego BO, a każdy uczestnik i uczestniczka będą mogli zapełnić je wybraną techniką. Tematyką warsztatów będą pomysłu na nowe projekty, marzenia związane z Gdynią oraz inicjatywy BO, które już zostały zrealizowane. Terminy:
  • 23 stycznia (wtorek) w godz. 18.00-20.00: Wymiennikownia, ul. Kartuska 20B (Chylonia);
  • 24 stycznia (środa) w godz. 12.00 – 14.00: Dom Sąsiedzki w Przystani Opata Hackiego 33, ul. Opata Hackiego 33 (Chylonia);
  • 25 stycznia (czwartek) w godz. 16.00-18.00: Dom Sąsiedzki w Przystani Śmidowicza 49, ul. Śmidowicza 49 (Oksywie);
  • 25 stycznia (czwartek) w godz. 17.30 – 19.00: Dom Sąsiedzki w Przystani Widna 2A, ul. Widna 2A (Witomino).

Udział w zajęciach jest bezpłatny, wszystkie materiały będą czekać na miejscu. Nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść.

  • ikonaOpublikowano: 22.01.2024 13:26
  • ikona

    Autor: Ksenia Pisera (k.pisera@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.02.2024 15:09
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona

Najnowsze