Co nowego

Wyposażenie pracowni dzięki „skrzydlatym” projektom

Uczniowie klas gimnazjalnych SP52 podczas warsztatów rozwijających kompetencje kluczowe, fot. arch. SP52 w Gdyni

Uczniowie klas gimnazjalnych SP52 podczas warsztatów rozwijających kompetencje kluczowe, fot. arch. SP52 w Gdyni

Pomoce dydaktyczne do nauki matematyki i przedmiotów przyrodniczych, przyrządy do wykonywania pomiarów i doświadczeń, a także meble laboratoryjne trafiły do ponad 30 gdyńskich podstawówek.

Szkoły wzbogaciły się o nowy sprzęt dzięki dwóm projektom.

W ramach "Rozwiń skrzydła - program kompleksowego wsparcia gimnazjów w Gdyni” sprzęt otrzymało 15. szkół podstawowych z klasami gimnazjalnymi.

Z programu „Małe skrzydła – wysokie loty” skorzystało 19. podstawówek.

- Pomoce dydaktyczne do nauki matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a także przyrządy do prezentacji brył obrotowych oraz zestawy przyborów tablicowych trafiły m.in. do SP52.
Udział w projekcie pozwolił nam zrealizować wiele dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje matematyczno – przyrodnicze i językowe naszych uczniów – mówi Ewa Pietrzak, dyrektor SP52 (z klasami Gimnazjum nr 4), w której realizowany jest projekt "Rozwiń skrzydła - program kompleksowego wsparcia gimnazjów w Gdyni”. - Mogliśmy skorzystać z ciekawych zajęć warsztatowych odbywających się poza szkołą. Placówka została również doposażona w pomoce dydaktyczne, modele biologiczne, chemiczne (również odczynniki), przyrządy fizyczne, pomoce do geografii. Dzięki nim poszerzamy wachlarz zajęć, w których uczeń jest badaczem, eksperymentuje i samodzielnie wyciąga wnioski. Również za sprawą projektu mamy dostęp do aplikacji edukacyjnej 3D Corinth, szczególnie atrakcyjnej dla dzieci.

Do SP26 trafiły przyrządy do wykonywania pomiarów i doświadczeń, projektory światła LED oraz meble laboratoryjne, w tym szafy na odczynniki i szafy laboratoryjne.

- Projekty pozwoliły zaopatrzyć naszą szkołę w niezbędny sprzęt, który posłuży do jeszcze bardziej efektywnej, ciekawej i wytężonej pracy – twierdzi Alicja Bajduszewska, dyrektor SP26 (z klasami gimnazjalnymi Gimnazjum nr 2), w której realizowane są oba projekty. - Wszyscy wiemy, że w dzisiejszym świecie w kontakcie z uczniem, już nie wystarczy podręcznik i ćwiczenia. Zajęcia trzeba urozmaicać, nadążać za dziećmi, rzeczywistością, w której dorastają. Kształtowanie kompetencji kluczowych ma ogromne znaczenie w budowaniu nowego pokolenia. Sprzęt wykorzystujemy podczas zajęć, kółek, a nawet zebrań z rodzicami, na spotkaniach zespołów przedmiotowych. Uatrakcyjniliśmy lekcje, a dzięki temu udało się zaciekawić nauką naszych wychowanków i zachęcić ich do dalszej pracy.

- Inwestycja w rozwój najmłodszych gdynian to nasz priorytet i cieszę się, że mieliśmy możliwość wsparcia finansowego tego projektu. Wiedza dzieci i młodzieży to najlepsza możliwa lokata kapitału – podsumowuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Koszt zakupu pomocy dydaktycznych w ramach projektu „Małe skrzydła, wysokie loty - program kompleksowego wsparcia szkół podstawowych w Gdyni”: 422 743,11 zł.

Koszt zakupu pomocy dydaktycznych w ramach projektu „Rozwiń skrzydła - program kompleksowego wsparcia gimnazjów w Gdyni”: 390 246,98 zł brutto.

Program
Program

  • ikonaOpublikowano: 11.10.2018 14:30
  • ikona

    Autor: Izabela Małkowska (i.malkowska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.10.2018 14:34
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze