Co nowego

Złote Godło dla gdyńskiego Konta Mieszkańca

Złote Godło w kategorii QI Services dla Gdyni // fot. Marek Sałatowski

Złote Godło w kategorii QI Services dla Gdyni // fot. Marek Sałatowski

Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2020 jednogłośną decyzją przyznała Gdyni tytuł laureata oraz Złote Godło w kategorii QI Services. Konto Mieszkańca - centrum gdyńskich e-usług uznano za pomysł najwyższej jakości.

Kapituła pozytywnie oceniła przesłane do konkursu zgłoszenie i jednogłośną decyzją przyznała naszemu miastu tytuł laureata oraz Złote Godło w kategorii QI Services. To nagroda za najwyższej jakości usługi, czyli za Konto Mieszkańca - centrum gdyńskich e-usług.

- Bardzo się cieszymy z otrzymania tak prestiżowej nagrody. Gdynia od zawsze konsekwentnie wyznaczała standardy w obszarze „Smart City", zarówno w kraju, jak i poza nim. Konto Mieszańca to pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce i ma ono docelowo integrować wszystkie miejskie e-usługi w jednym miejscu - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2020, odbywającego się pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Polskiego Komitetu Normalizacyjnego Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, bardzo wysoko oceniła gdyńskie zgłoszenie i nagrodziła działania miasta związane z wdrażaniem, a także promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach działalności, zwłaszcza w zakresie usługi, będącej przedmiotem konkursowego zgłoszenia.

Złote Godło w kategorii QI Services dla Gdyni // mat. prasowe

Czym jest Smart City?


Smart City to efekt takiego zarządzania miastem, które zapewnia przede wszystkim wysoką jakość życia. Dotyczy to takich obszarów, jak powszechność dostępu do informacji, korzystne warunki do inwestowania, sprawna komunikacja miejska, efektywne działania służb miejskich, dbałość o stan środowiska, bezpieczeństwo mieszkańców, bogata oferta spędzania wolnego czasu oraz udział obywateli w rozwoju miasta. Rozwój w kierunku idei „smart" to ciągły i niekończący się proces. Zawsze będzie jakiś obszar funkcjonowania, który można ulepszyć, będą się pojawiały nowe możliwości technologiczne umożliwiające usprawnienie różnych działań, nieznane dotąd bariery i wyzwania. Doskonałym przykładem tego ostatniego jest pandemia koronawirusa, która praktycznie wymusiła zmiany w każdej dziedzinie życia.

  • ikonaOpublikowano: 07.09.2020 12:21
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.09.2020 15:42
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona

Zobacz także

Najnowsze