Co nowego

Zmiana warty w gdyńskich nieruchomościach

Tomasz Banel, od 18 lat pracujący dla naszego miasta Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, zdecydował się zmienić pracę i odejść z Urzędu Miasta. Od 1 września na tym stanowisku zastąpi go Andrzej Ryński, dotychczasowy wicedyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.


Tomasz Banel w 1999 roku na rzecz pracy w Urzędzie Miasta Gdyni porzucił biznes, a teraz, po 18 latach, do niego powraca. Jest gdynianinem z wyboru, absolwentem Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Od samego początku odpowiedzialny był w mieście za politykę gospodarczą, od 2005 roku za gospodarkę nieruchomościami Gminy i Skarbu Państwa, a od 2014 także za geodezję. Przez wiele lat pod jego skrzydłami znajdowała się także gdyńska promocja. W trakcie 18 lat swej pracy realizował duże projekty, które dziś są wizytówką naszego miasta. Od podstaw stworzył Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, w praktyce realizujące mityczne „jedno okienko” dla przedsiębiorców, które stało się gdyńską wizytówką, oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych gdyńskich realizacji ostatnich lat – Obserwatorium Zmian Gdynia InfoBox.


Za swoją długoletnią pracę i zaangażowanie z rąk prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka otrzymał medal Civitas e Mari (Tym, którzy odważnie realizują marzenia).


Za długoletnią, pełną zaangażowania pracę na rzecz Gdyni chciałbym panu Tomaszowi Banelowi serdecznie podziękować. Robię to nie tylko w imieniu własnym, ale także całego magistratu oraz organizacji i firm współpracujących z miastem. Pan Naczelnik pracował tu tak długo i tak efektywnie, że z pewnością nawet za jakieś dwadzieścia lat, w czasie przechadzek po mieście, poczuje satysfakcję, myśląc "tu kawałek mojej roboty, tam mój pomysł…" – powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.


Tomasz Banel został również uhonorowany przez Ministra Sportu i Turystyki odznaką za Zasługi dla Turystyki. A decyzją Prezydenta RP w 2010 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej, rozwoju demokracji i samorządności oraz za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.


Zastępujący go na stanowisku naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Andrzej Ryński z wykształcenia jest magistrem inżynierem budownictwa. Całe swoje zawodowe życie związał z działaniami na rzecz społeczeństwa, pracując m.in. w międzynarodowych organizacjach pozarządowych. Ważnym etapem w jego karierze zawodowej było podjęcie pracy w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gdańsku, gdzie powierzono mu koordynowanie projektów przy wsparciu funduszy zagranicznych, a następnie funkcję zastępcy dyrektora ds. technicznych. W 2016 roku rozpoczął pracę w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni co, jak mówi, było potwierdzeniem jego osobistego marzenia – pracy dla gdyńskiej społeczności, z którą związał się jako mieszkaniec.


_______________
Na zdjęciu od lewej: dyrektor Urzędu Miasta Gdyni Jerzy Zając, wiceprezydent Gdyni Michał Guć, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, nowy naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Andrzej Ryński, odchodzący ze stanowiska Tomasz Banel, wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, dyrektor ZDiZ Gdyni Roman Witowski, skarbnik miasta Krzysztof Szałucki oraz wiceprezydent Gdyni Marek Stępa // fot. B. Betlejewska

  • ikonaOpublikowano: 21.08.2017 12:00
  • ikona

    Autor: Barbara Betlejewska (b.betlejewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.08.2017 10:01
  • ikonaZmodyfikował: Barbara Betlejewska
ikona

Najnowsze