Dla biznesu

Kolejne zwycięstwo Gdyni w HejStartUP!

Michał Muraszko. Fot. PPNT Gdynia

Michał Muraszko. Fot. PPNT Gdynia

Kodowanie robotyka,  programowania, rozszerzona rzeczywistość i modelowania 3D w jednej aplikacji? Właśnie takie kompletne narzędzie pozwalające edukować dzieci w duchu idei STEAM (z ang. oznacza Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics) zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie dla startupów Hej StartUP! Autorem rozwiązania o wdzięcznej nazwie ARnie Education jest Michał Murawko związany na co dzień z coworkingiem Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (PPNT Gdynia).


Nauka poprzez zabawę

Nagrodzony podczas konkursowej gali, zorganizowanej 28 czerwca w Inkubatorze STARTER projekt ARnie Education to gotowy zestaw narzędzi do rozwoju umiejętności programowania dla dzieci wraz z nowym graficznym językiem programowania z wykorzystaniem możliwości, jakie niesie rozszerzona rzeczywistość (AR) Docelowo produkt przyjmie formę aplikacji mobilnej na tablety i smartfony. Jak  to działa? W aplikacji znajduje się robot z wymiennymi elementami elektronicznymi i wiele trójwymiarowych plansz stanowiących tło zajęć. Osadzenie całej rozgrywki i warstwy edukacyjnej w rozszerzonej rzeczywistości to innowacja w skali świata i jednocześnie bardzo atrakcyjna w odbiorze przez najmłodszych, co znacząco zwiększa efektywność nauki. Warstwa merytoryczna i scenariusz aplikacji powstanie przy wsparciu pedagogów, psychologów i ekspertów branży nowoczesnej edukacji. Jak mówią twórcy:

– Poszczególne elementy środowiska przedstawione zostaną w przyjemnym dla dzieci stylu graficznym, zachowując przy tym jak największy realizm, zarówno w kontekście działania robota (głównego bohatera) jak i wykonywanych przez niego działań. Wykorzystanie technologii AR rewolucjonizuje sposób korzystania z tabletu lub telefonu, niwelując przy tym część negatywnych efektów korzystania z tych urządzeń. Aplikacja zmuszać będzie użytkowników do ciągłego ruchu i stymulować rozwój myślenia przestrzennego.– Jestem zaszczycony, że mogłem wziąć udział w tak prestiżowym konkursie, w którym o główną nagrodę rywalizowały startupy z północnej Polski i stanowiły niezwykle mocną konkurencję. – cieszy się ze zwycięstwa Michał Murawko – coworker z PPNT Gdynia.

Zwycięzcę konkursu czeka teraz intensywny czas warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu. Warto dodać, że to już druga wygrana w konkursie HejStartUP firmy z PPNT Gdynia.

Innowacje wpisane w DNA

– Konkurencja była poważna a rywalizacja niezwykle wyrównana. Głosy ważyły się o włos, dlatego kolejny z rzędu zwycięski tytuł dla parkowej firmy tym bardziej cieszy. Pokazuje również, że praca, którą na co dzień wykonujemy, na rzecz rozwoju innowacyjnych projektów przynosi namacalne efeky. Cieszy również fakt, ze tak wiele instytuji otoczenia biznesu jest zainteresowanych akceleracją innowacji – komentuje wyniki konkursu Anna Borkowska – dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.


– Kolejne zwycięstwo firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w tak prestiżowym konkursie to potwierdzenie, że gdyński park solidnie wykonuje swoją zadania stwarzając szanse do rozwoju innowacyjnych projektów od koncepcji do wdrożenia. Dziś firm, które swoje pierwsze kroki stawiały w PPNT Gdynia i są rozpoznawane na świecie mamy kilkadziesiąt i ta liczba wciąż wrasta. – Gdynia innowacje ma wpisane w swoje DNA, a kompleksowe wsparcie, na jakie mogą tu liczyć innowatorzy,  zarówno w postaci nowoczesnej infrastruktury, jak i doradztwa ekspertów przynosi dobre rezultaty, otwierając drzwi do sukcesu innowacyjnych projektów na komercyjnym rynku – podsumowuje z-ca prezydenta Gdyni ds. Gospodarki Katarzyna Gruszecka – Spychała.incredibles to wszechstronny program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów. Wyróżnia go autorska formuła „szytych na miarę” warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu.
Przeczytaj więcej o Incredibles.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 30.06.2023 06:02
  • ikona

    Autor: Magdalena Malara-Świtońska (komunikacja@ppnt.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 31.07.2023 10:48
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona