Dla biznesu

Nagrody za gdyński PIT trafiły do zwycięzców

Laureaci nagród loterii Rozlicz PIT w Gdyni 2023 z wiceprezydentką Gdyni Katarzyną Gruszecką-Spychałą. Fot. Przemysław Kozłowski

Laureaci nagród loterii Rozlicz PIT w Gdyni 2023 z wiceprezydentką Gdyni Katarzyną Gruszecką-Spychałą. Fot. Przemysław Kozłowski

19 maja poznaliśmy szczęśliwców, których wylosowano w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Dziś – w sobotę, 24 maja w amfiteatrze na Kamiennej Górze wiceprezydentka Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała wręczyła zwycięzcom loterii nagrody finansowe i rzeczowe.


Miasto od lat zachęca mieszkańców, by swój PIT rozliczali właśnie w Gdyni, dzięki czemu do samorządowej kasy wpływają konkretne kwoty z podatków. Dzięki nim miasto może się stale rozwijać, a jakość życia rosnąć. Każdy ma więc poprzez wybór Urzędu Skarbowego wpływ na rozwój miasta – podobnie jak przy wyborach władz samorządowych i państwowych liczy się każdy obywatel.

Lokalno-patriotyczna postawa mieszkańców, którzy składają swój PIT w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych zasługuje na wyróżnienie. Dlatego po losowaniu, które odbyło się pod okiem komisji konkursowej 19 maja w Urzędzie Miasta Gdyni, dziś nastąpiło uroczyste wręczenie nagród.
Nagrody w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni 2023”:

  • 3 finansowe o wartości 10 tys. zł,
  • 3 rowery miejskie Baltica Gdynia,
  • 5 czterodniowych karnetów na Open’er Festival 2023
  • 5 zestawów wakacyjnych „I Love Gdynia”, na które składają się: leżak, torba na zamek, czapka z daszkiem, butelka na wodę i ręcznik plażowy.


Uroczystość miała miejsce w amfiteatrze na Kamiennej Górze.

- Stanowczo warto naśladować tych, którzy mieszkając w Gdyni, właśnie tutaj płacą podatki. Tak powinni czynić wszyscy. Nie po to, żeby zdobywać nagrody, ale po to aby nasze miasto mogło się rozwijać i świadczyć usługi publiczne na takim poziomie, który satysfakcjonuje wszystkich z nas. Ale jeżeli przy okazji tym, którzy czynią dobrze, możemy przysporzyć trochę radości fajnymi nagrodami, to jest to bardzo miłe i mam nadzieję, że wszyscy nagrodzeni mają dziś fantastyczny dzień - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki, która wręczała mieszkańcom nagrody.


Jedną z osób, które przyszły na kameralną uroczystość na Kamiennej Górze jest Pani Joanna, laureatka jednej z trzech głównych nagród – 10 tys. zł.

Laureatka nagrody finansowej 10 tys. zł Pani Joanna i Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki
Laureatka nagrody finansowej 10 tys. zł Pani Joanna i Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki
- Mieszkam w Gdyni, kocham Gdynię i rozliczam się od 78. roku w Gdyni. Także cały czas się rozliczam, no i miałam to szczęście, że wylosowałam akurat główną nagrodę – mówi Pani Joanna. -
W loterii biorę udział od samego początku, od pierwszego razu jak tylko była ogłoszona. Żeby sprawdzić swoje szczęście. No i mam, przyszło szczęście i może spełnię jakieś swoje marzenia. A mam ich dużo. Inicjatywa naprawdę super - te nagrody za rozliczenie PIT-u w Gdyni. Bardzo polecam!


Przypomnijmy, że w tym roku do udziału w miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” zarejestrowało się 11 125 osób. 782 z nich rozliczyły się w naszym mieście po raz pierwszy. Konkurs trwał od 15 marca do 14 maja i był skierowany do wszystkich pełnoletnich mieszkańców, którzy złożyli swoją deklarację podatkową w jednym z dwóch gdyńskich urzędów skarbowych. 5 066 uczestników loterii złożyło deklarację podatkową w I Urzędzie Skarbowym przy ul. Władysława IV 2/4, a 6 059 osób zrobiło to w II Urzędzie Skarbowym przy ul. Hutniczej 25.

Szczęśliwa laureatka nagrody loterii Rozlicz PIT w Gdyni odjeżdża na rowerze Baltica Gdynia. Fot. Przemysław Kozłowski
Szczęśliwa laureatka nagrody loterii Rozlicz PIT w Gdyni odjeżdża na rowerze Baltica Gdynia. Fot. Przemysław Kozłowski

  • ikonaOpublikowano: 24.06.2023 18:20
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.07.2023 08:45
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona