Działania

Informator projektu MRM - Młodzi z pomysłem„Młodzi z pomysłem” jest tak wyjątkowym projektem, ponieważ wyszedł ze strony uczniów i został stworzony na podstawie licznych rozmów z nimi. Młodzież przyznaje się, że chciałaby wiedzieć co robić w życiu i jak do tego dojść, nie wie jednak od czego zacząć. Obszerność naszych prac wynika z tego, że staramy się działać na każdej możliwej płaszczyźnie. Chcemy, by uczniowie dostali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, ale też otrzymali jak największe wsparcie od nauczycieli

NA CZYM POLEGA PROJEKT?

„Młodzi z Pomysłem” to tak naprawdę kurs dla szkół, które myślą o przyszłości swoich uczniów. Będą one uczestniczyły w wielu akcjach zarówno dla uczniów jak i nauczycieli! Projekt dzieli się na kilka warstw:

PRACOWNICY - Coraz mniej młodych ludzi ma pomysł na swoją przyszłość. Pytając ucznia gimnazjum „Co chcesz robić w przyszłości?” podaje on numer liceum, zamiast nazwy wymarzonego zawodu. Czasem jednak znajdą się osoby, które z dumą przedstawią wybrany kierunek. Jednak czy ci są tak naprawdę świadomi co się z tym wiąże? Chcemy uświadomić młodzieży jakie są plusy i minusy danych prac. Dlatego co miesiąc do szkół będą wysyłani dwaj/trzej pracownicy różnych branż, od zwykłego woźnego po prezesa dużej korporacji, aby opowiedzieć o swoich obowiązkach, oczekiwaniach i stereotypach związanych z ich zawodem.

APLIKACJA -
Powstaje bezpłatna aplikacja, dzięki której każdy będzie mógł wykonać test na swoje predyspozycje zawodowe. Po uzyskaniu wyników, wystarczy kliknąć w wybrany zawód i pojawi się spis szkół, które oferują wykształcenie potrzebne do rozpoczęcia kariery w tym zawodzie.

SZKOLENIA - Podczas trwania całego projektu, co jakiś czas (prawdopodobnie co miesiąc) będą odbywały się szkolenia i wykłady. Niektóre dla nauczycieli (np. „Jak motywować uczniów do działania?), inne dla uczniów (np. „Stereotypy przedmiotowe” – czyli nie każdy „biol-chem” to lekarz). Będą one bezpłatne i mogą wiele wnieść do życia uczniów oraz do podejścia grona pedagogicznego.

KONKURS NA MÓWCĘ GDYŃSKIEGO - Każdy kto słyszał naprawdę dobre przemówienie mówcy motywacyjnego, wie jakiego „kopa” siły nam to dodaje.
W wielu ludziach kryje się talent do przekazywania ludziom pozytywnej energii, która tak bardzo jest potrzebna nam wszystkim na co dzień. Pokażmy światu przez ten właśnie konkurs, że młodzież potrafi też potrafi motywować i wspólnie zachęcać do działania!

KONTAKT

Projekt „Młodzi z pomysłem” Koordynator projektu Liwia Maćkow


Facebook


mlodzizpomyslem@gmail.com