EkoPatrol

Nieproszony gość wrócił do lasu. EkoPatrol znowu w akcji

EkoPatrol zawsze odławia borsuki i bezpiecznie odwozi je do lasu // fot. Straż Miejska w Gdyni/archiwum

EkoPatrol zawsze odławia borsuki i bezpiecznie odwozi je do lasu // fot. Straż Miejska w Gdyni/archiwum

Wiosną gdyński EkoPatrol często otrzymuje informacje o rozrabiających na prywatnych posesjach borsukach. Pamiętajmy, że w przypadku wizyty tego rodzaju gościa w naszym ogródku, musimy zachować ostrożność i jak najszybciej zadzwonić do EkoPatrolu Straży Miejskiej. Mundurowi bezpiecznie odstawią zwierzę do lasu.

 
Tym razem borsuk zadomowił się na posesji przy ul. Perłowej na Obłużu. Drapieżnik terroryzował mieszkańców, niszczył im ogródek, podgryzał rośliny i wyjadał kotom pożywienie. 

Mieszkańcy zwrócili się o pomoc do EkoPatrolu. Mundurowi odłowili borsuka i bezpiecznie odwieźli go do lasu na Chwarznie. Zwierzak został wypuszczony na wolność i ruszył przed siebie.Pamiętajmy, jeśli w naszej okolicy zauważymy borsuka, od razu skontaktujmy się z EkoPatrolem Straży Miejskiej w Gdyni pod nr tel.: 58 660 11 83 lub 661 600 571.

W żadnym wypadku nie próbujmy samodzielnie pojmać nieproszonego gościa. W stresującej sytuacji borsuk potrafi być niebezpieczny. Jest silnym zwierzęciem, ma ostre zęby i potrafi dotkliwie zranić. Mimo pozorów wcale nie jest ociężały, za to umie szybko i zwinnie się poruszać.

Poza tym wobec dzikich zwierząt, które wbrew swojej naturze łaszą się do ludzi, pozwalają brać się na ręce i głaskać – zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność. Niestety może się okazać, że są chore na wściekliznę.

Na zdj. odłowiony borsuk z ul. Perłowej został przewieziony do lasu i wypuszczony na wolność // fot. Straż Miejska w Gdyni
Borsuk z ul. Perłowej wrócił do lasu // fot. Straż Miejska w Gdyni

  • ikonaOpublikowano: 27.04.2022 11:02
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.04.2022 11:25
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona