Gdynia Buduje

Ekipy drogowe na ulicach Gdyni

kolaż zdjęć przedstawiające roboty drogowe, widoczne zabezpieczanie ubytków

Trwa zabezpieczanie ubytków

Od kilku tygodni w Gdyni trwa pozimowe zabezpieczanie ubytków w jezdniach. Ekipy drogowe pracują w kilkunastu lokalizacjach dziennie.

Wraz z ustąpieniem mrozów rozpoczęła się akcja zabezpieczania ubytków na gdyńskich ulicach. Prace prowadzimy na terenie całego miasta. Podkreślamy, że są to miejscowe naprawy nawierzchni, które mają charakter tymczasowy.

- Zabezpieczanie ubytków odbywa się punktowo, tam gdzie stwarzają one zagrożenie, lokalizacje typowane są na podstawie objazdów dróg oraz na podstawie zgłoszeń. W ciągu jednego dnia na ulicach Gdyni prace odbywają się w kilkunastu miejscach. Naprawy nawierzchni na większych odcinkach ruszą tradycyjnie wiosną, gdy pozwolą na to warunki pogodowe – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wczoraj drogowcy zabezpieczali ubytki na ul. Zielonej, na ul. Dąbka/Andersa, Wiśniewskiego – pl. Konstytucji, ul. płk. Dąbka, rondo Czernickiego, ul. Śmidowicza, ul. Wielkopolska, na ul. Swarzewskiej, Kartuskiej, Komandorskiej czy Hutniczej.

Dzisiaj zaplanowano zabezpieczenie ulic w takich lokalizacjach jak: Estakada Kwiatkowskiego + łącznice, ul. Morska, Al. Zwycięstwa, ul. Wójta Radtkego. ul. Władysława IV, ul. Wachowiaka 29 czy ul. Witomińska. Prosimy o ostrożność w rejonie prowadzonych prac.

Ubytki zabezpieczane są między innymi za pomocą remontera drogowego (urządzenia przeznaczonego do likwidacji ubytków nawierzchni i spękań przy zastosowaniu różnych frakcji grysowych i emulsji asfaltowej) oraz tzw. masą "na zimno" – w tym przypadku najpierw osuszamy wykruszenie, potem je czyścimy, a następnie układamy na nim specjalną masę bitumiczną, którą odpowiednio rozprowadzamy.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni na bieżąco monitoruje stan nawierzchni, reaguje również na sygnały mieszkańców oraz służb. Wszystkie zgłoszenia trafiają do Sam. Ref. Utrzymania Dróg i Obiektów Inż., który planuje stosowne działania.

Zgłoszenia można przekazać przez:

  • formularz kontaktowy na www.zdiz.gdynia.pl/kontakt,
  • e-mail: sekretariat@zdiz.gdynia.pl,
  • tel.: 58 761 20 00, 58 761 20 01.

  • ikonaOpublikowano: 08.02.2024 10:56
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.02.2024 16:07
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona