Gdynia Buduje

Karwiny: woonerf, nowa nawierzchnia i chodniki

widok z góry na wyremontowaną nawierzchnię i chodniki, widoczna zieleń oraz budynki

Karwiny: woonerf, nowa nawierzchnia i chodniki // fot. M. Mielewski

W ostatnich dniach zakończyły się prace drogowe na ul. Zofii Nałkowskiej, gdzie zbudowany został woonerf, odnowiona została nawierzchnia, a w okolicy pojawiły się nowe chodniki.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni realizował w ostatnim czasie szereg inwestycji finansowanych z budżetów Rad Dzielnic czy z Budżetu Obywatelskiego. Sporo zmian zaszło między innymi na ul. Zofii Nałkowskiej.

Na ul. Zofii Nałkowskiej powstał woonerf. Prace wykonał ZDiZ w ramach zadań inwestycyjno-remontowych, z budżetu Rady Dzielnicy Karwiny. Celem było przede wszystkim uspokojenie ruchu w tym miejscu, o co wnioskowali mieszkańcy.

Woonerf został zrealizowany na odcinku około 300 metrów od ul. Nałkowskiej 32 do wejścia do lasu. W ramach prac, wymieniona została nawierzchnia na odcinku około 100 metrów, wyremontowana została część drogi gruntowej na długości około 200 metrów, lada dzień pojawią się również elementy małej architektury takie jak ławki. Wyznaczonych zostało kilka miejsc postojowych.

Dzięki wprowadzeniu na odcinku ul. Nałkowskiej nowej organizacji ruchu polegającej na ustawieniu znaków informujących o strefie zamieszkania ruch zostanie uspokojony. Tym samym zwiększy się bezpieczeństwo, przede wszystkim osób pieszych, którym nadane zostało pierwszeństwo.

ulica, widoczny nowy asfalt oraz znak strefy zamieszkania

Ze środków Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni wyremontowana została również nawierzchnia  ul. Nałkowskiej na długości około 70 metrów, w obu kierunkach, na odcinku od skrzyżowania ul. Nałkowskiej i u. Staffa w kierunku lasu. W najbliższym czasie na remontowanym odcinku wykonane zostanie oznakowanie poziome.

Nowe chodniki w dzielnicy

Mieszkańcy dzielnicy Karwiny zyskali również w ostatnim czasie nowe odcinki chodników:

  • między ul. Staffa a ul. Nałkowskiej; w okolicy ul. Staffa 17; na ul. Makuszyńskiego 3-5 (zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego),
  • w okolicy parkingu na ul. Makuszyńskiego; na ul. Korzennej 15 (środki RD Karwiny),
  • na ul. Staffa 16; na odcinku od Staffa w kierunku ul. Buraczanej; na ul. Makuszyńskiego 52 (środki ZDiZ).

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 30.05.2023 11:39
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.05.2023 16:31
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona