Gdynia Buduje

Modernizacja przejścia pod ul. Morską – umowa podpisana!

trzy osoby siedzą przy stole, trwa podpisywanie umowy

od lewej: Mikołaj Gomuła dyrektor techniczny oddziału Strabag, Michał Felon dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, Michał Kubiak dyrektor ds. finansowych oddziału Strabag // fot. M. Mielewski

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał umowę na modernizację przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna.

ZDiZ podpisał umowę z wybranym w przetargu wykonawcą na modernizację przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna. Prace zrealizuje firma Strabag, która złożyła najkorzystniejszą ofertę i zobowiązała się wykonać zadanie za 5 199 265,50 zł.

Przejście pod ul. Morską na wysokości dworca Gdynia Główna to przedłużenie tunelu od dworca i pod peronami kolejowymi aż do ul. Wolności. To bardzo ważny tunel, z którego korzystają turyści i mieszkańcy. Obiekt wymaga naprawy z uwagi na zły stan techniczny. Celem jest wzmocnienie konstrukcji przejścia podziemnego i zabezpieczenie jej przed przeciekaniem.

widoczne hulajnogi elektryczne, wejście do przejścia podziemnego, chodnik i droga rowerowa

Modernizacja zakłada wymianę izolacji nad całą powierzchnią przejścia poziemnego i wybudowanie windy zlokalizowanej w części przejścia podziemnego od strony torów PKP. Winda umożliwi przejście na poziom ul. Morskiej w sąsiedztwie torów kolejowych. Szyb windy zlokalizowany zostanie w rejonie stacji MEVO (jej położenie zostanie skorygowane).

Zakres prac – w celu zapewnienia drożności ul. Morskiej – będzie zrealizowany etapowo. Dotyczy to szczególnie prac związanych z wymianą izolacji, które wymagać będą zmian w organizacji ruchu na ul. Morskiej.

Wykonawca od momentu podpisania umowy ma 270 dni na wykonanie prac.

  • ikonaOpublikowano: 15.05.2024 13:09
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.05.2024 16:04
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona