Gdynia Buduje

Przelotka między ul. Sopocką i ul. Strzelców w obu kierunkach

widok z góry na ulicę, widoczne roboty drogowe, ruch uliczny

Roboty drogowe polegające na poszerzeniu łącznika trwały 2 tygodnie, następnie trwały prace nad wprowadzeniem nowej organizacji ruchu // fot. M. Mielewski

Zakończyły się prace polegające na poszerzeniu pasa ruchu na ul. Wielkopolskiej – na tak zwanej przelotce między ulicami Sopocką i Strzelców – oraz na wprowadzeniu tam nowej organizacji ruchu. Oznacza to, że przelotka z jednokierunkowej zmieni się w dwukierunkową. Ułatwienie zostanie wprowadzone w piątek w godzinach popołudniowych.


Obecnie na łącznik między ul. Sopocką i ul. Strzelców mogą wjeżdżać tylko kierowcy jadący z ulicy Sopockiej. Dzięki jego poszerzeniu, można było wprowadzić zmianę organizacji ruchu, dzięki której wjazd samochodem będzie możliwy z dwóch stron: zarówno od ulicy Sopockiej, jak i od ulicy Strzelców. Te zmiany zostaną wprowadzone w życie w piątek (29.03) w godzinach popołudniowych.

– Na uruchomienie tego rozwiązania z wielką nadzieją czekali mieszkańcy Małego Kacka. Dzięki wprowadzeniu zmiany w organizacji ruchu mieszkańcy ul. Strzelców i okolicy zyskają -  od dawna oczekiwany - łatwiejszy wyjazd z osiedla – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

– Zmianę w organizacji ruchu wprowadzamy w piątek po popołudniowym szczycie komunikacyjnym, gdy ruch będzie zdecydowanie mniejszy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Co się zmieni?

Przelotka między ulicami Sopocką i Strzelców z jednokierunkowej zmienia się w dwukierunkową. Jadąc ul. Wielkopolską (z kierunku centrum) pojazdy osobowe i mniejsze samochody dostawcze będą mogły skręcić w ul. Sopocką. Do zmian dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna, a przed wprowadzeniem nowej organizacji ruchu pojawi się stosowne oznakowanie pionowe i poziome.

Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności oraz o dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

W ostatnich dniach w rejonie robót prowadzone były również roboty porządkowe.


  • ikonaOpublikowano: 29.03.2024 11:17
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.03.2024 15:16
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona