Gdynia Energetyczna

CEEB dla strażników miejskich oraz gminnych woj. pomorskiego

Przedstawiciel Biura ds. Energetyki, Jarosław Lipiński podczas szkolenia // fot. Alicja Szczepańska

Przedstawiciel Biura ds. Energetyki, Jarosław Lipiński podczas szkolenia // fot. Alicja Szczepańska

Specjalistyczne szkolenie dla Straży Miejskiej, prowadzone przez przedstawicieli Biura ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, już za nami.  Odbyło się 27 marca i uczestniczyły w nim 22 jednostki straży gminnych oraz miejskich województwa pomorskiego.  • Jak obsłużyć zgłoszenie tzw. kopciucha?
  • W jaki sposób dodać protokół kontroli środowiskowej, niepowiązany ze zgłoszeniem, a wynikający z kontroli planowych, realizowanych w ramach wykonywania uchwały antysmogowej.

Hasłem przewodnim była „Uchwała antysmogowa jako narzędzie przeciwdziałania niskiej emisji” i w jej meandry pod kątem obsługi CEEB wprowadziła uczestników Anna Iwaniec, przedstawicielka Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
- Prawie wszystkie województwa w Polsce podjęły już uchwały antysmogowe, których głównym celem jest poprawa jakości powietrza. Jednym z kluczowych aspektów tych uchwał jest zastąpienie starych, zanieczyszczających kotłów na paliwa stałe nowymi, bardziej ekologicznymi modelami – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Gdynia od lat słynie z czystego powietrza, także bardzo zależy nam na jego dobrej jakości oraz utrzymaniu najwyższych standardów.

Straż Miejska to jedna z ważnych grup użytkowników Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Głównym celem szkolenia było przedstawienie wszystkich funkcji modułu służącego kontroli środowiskowej. Moduł ten służy do udokumentowania czynności z kontroli tzw. „kopciuchów”.

  • ikonaOpublikowano: 08.04.2024 13:51
  • ikona

    Autor: Aleksandra Synak-Russjan (a.synak-russjan@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.04.2024 10:53
  • ikonaZmodyfikował: Aleksandra Synak-Russjan
ikona