Gdynia Energetyczna

Wyróżnienie Gdyni w konkursie "Promotor Czystej Energii"

Wyróżnienie Gdyni w konkursie „Promotor Czystej Energii”

Wyróżnienie Gdyni w konkursie „Promotor Czystej Energii”

Decyzją Kapituły Konkursu „Promotor Czystej Energii”, Gdynia otrzymała wyróżnienie w kategorii kampania edukacyjno-informacyjna. Doceniono kompleksowość, kaskadowość i oryginalność współpracy „Ciepłolubnych”, w myśl hasła: „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”.

W konkursie organizowanym od 19 lat przez firmę Abrys Sp. z o.o. oraz redakcję miesięcznika „Energia i Recykling”, wyróżnione zostały inicjatywy oraz działania, które mają na celu redukcję zużycia energii, poprawę efektywności energetycznej, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz ochronę powietrza.

 - „Ciepłolubni” to kampania Miasta Gdyni, Okręgowego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. i PGE Energia Ciepła, realizowana w ramach porozumienia w sprawie partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Celem naszej współpracy jest zaspokojenie potrzeb nie tylko obecnego pokolenia, ale i przyszłych generacji - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju -  W ramach kampanii realizowane są działania mające na celu promowanie miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zachęcanie mieszkańców do zmiany źródeł ogrzewania. Dzięki tym działaniom poprawia się komfort życia mieszkańców i umacnia pozycja miasta jako ośrodka kultury, nauki i sztuki oraz nowych technologii.
 
Kampania „Ciepłolubnych” wspiera zrównoważony rozwój Gdyni oraz realizuje cele środowiskowe i gospodarcze. Wpływa na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza i zapewnia bezpieczeństwo energetyczne miasta.

Szczegóły na stronie: https://cieplolubni.com.pl/

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 09.01.2024 09:48
  • ikona

    Autor: Aleksandra Synak-Russjan (a.synak-russjan@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.01.2024 12:36
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona