Gdynia Innowacyjna

Liderzy IT rozmawiają w Gdyni. „To festiwal wymiany wiedzy”

Piotr Voelkel z Vox Capital Group podczas wystąpienia na 9. edycji konferencji „IT Manager of Tomorrow” (fot. Magdalena Czernek)

Piotr Voelkel z Vox Capital Group podczas wystąpienia na 9. edycji konferencji „IT Manager of Tomorrow” (fot. Magdalena Czernek)

Sztuczna inteligencja i jej wpływ na różne branże, nowoczesne zarządzanie i budowanie liderów, rola IT w transformacji, ewolucja technologii – m.in. o tym rozmawiają uczestnicy 9. edycji konferencji „IT Manager of Tomorrow”. To głównie managerowie i liderzy branży IT. Eksperci wymieniają się wiedzą – rozmawiają o sukcesach, ale i porażkach. Konferencja wystartowała we wtorek, 18 czerwca i potrwa trzy dni.  


Konferencja „IT Manager of Tomorrow” to trzy dni wypełnione wiedzą, warsztatami i debatami o rozwoju cyfrowym, sztucznej inteligencji oraz najnowszych trendach w zarządzaniu IT. Uczestnicy wydarzenia mają szansę wysłuchać ciekawych prelekcji, zainspirować się, a także wymienić doświadczenia. Spotkanie przyciąga głównie managerów i liderów branży IT, ale biorą w niej udział również sportowcy, dziennikarze, naukowcy czy artyści.

To największa dotychczas edycja konferencji. Na liście gości znajduje się ponad tysiąc uczestników. Prelekcje i spotkania odbywają się w Teatrze Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym. Natomiast na placu Grunwaldzkim powstała także specjalna strefa odpoczynku i relaksu.
 
Oficjalne otwarcie odbyło się we wtorek, 18 czerwca w Teatrze Muzycznym. O odpowiednią atmosferę zadbał Marcin Prokop – prowadzący wydarzenie.

– Prelegenci to największa siła tego spotkania. Na scenie będą się pojawiać wybitne osoby, które doskonale znają się na arkanach swojego fachu. Jesteście ludźmi, którzy rządzą światem, bo jeśli prześledzi się największe firmy na świecie, to firmy technologiczne. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym spotkaniu, bo prywatnie też interesuję się nowymi technologiami. Mam nadzieję się wiele nauczyć – powiedział Prokop.
Tomasz Augustyniak, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, podczas otwarcia konferencji „IT Manager of Tomorrow” (fot. Magdalena Czernek)
Tomasz Augustyniak, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, podczas otwarcia konferencji „IT Manager of Tomorrow” (fot. Magdalena Czernek)


Uczestników powitali natomiast Krzysztof Kozakiewicz – organizator konferencji i CEO w firmie Conlea oraz wiceprezydent Gdyni Tomasz Augustyniak.

– Witam na kolejnej edycji konferencji. Jest nam niezwykle miło, że po raz kolejny spotykacie się Państwo w naszym mieście. W mieście, które w sposób szczególny jest historycznie naznaczone rozwojem i sukcesem. Państwa branża bardzo mocno się rozwija w ostatnich latach. W zasadzie nie ma branży, w której dzisiaj IT nie byłoby to kluczowym zagadnieniem. Dlatego życzymy owocnych obrad, ciekawych rozmów i wymiany doświadczeń. Mam również nadzieję, że znajdą Państwo skorzystają Państwo chwilę, aby odkryć uroki Gdyni – powiedział Tomasz Augustyniak, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

– Nazywamy to wydarzenie festiwalem wymiany wiedzy, inspiracji i networkingu dla liderów IT. Jednak wśród uczestników jest coraz więcej osób, które nie pochodzą z branży IT. To bardzo dobry znak, bo pokazuje, że to, czym mówimy w IT, staje się interesujące i wartościowe dla innych. Z kolei te osoby wnoszą inną perspektywę, co nas wszystkich rozwija – mówił Krzysztof Kozakiewicz.

Po części oficjalnej odbyła się prelekcja otwierająca konferencję. Wystąpienie pt. „High tech z ludzkim akcentem” wygłosił Piotr Voelkel z Vox Capital Group.

– To dla mnie trochę podróż sentymentalna. W tym teatrze byłem w latach 70. Jako szef techniczny Polskiego Teatru Tańca przyjechałem tu sprawdzić, czy możemy wystąpić na tej nowej wtedy scenie. Dlatego bardzo dziękuję, że mogę tutaj z wami spotkać. Ważna jest ciekawość świata. Poznawanie świata dzięki nauce prowadzi nas w najlepszym kierunku. Wolę się opierać o doświadczenia naukowe, wolę sprawdzać. Mam świadomość, że nauka czasami się myli, błądzi i szuka prawdy. Jednak jestem przekonany, że właśnie w nauce jest ogromna potęga. Być może pozwoli nam ona lepiej zrozumieć świat – mówił podczas wystąpienia Voelkel.

Uczestnicy konferencji „IT Manager of Tomorrow” w Teatrze Muzycznym (fot. Magdalena Czernek)
Uczestnicy konferencji „IT Manager of Tomorrow” w Teatrze Muzycznym (fot. Magdalena Czernek)


Wieczorem zaprezentowali się również finaliści 7. edycji IT Manager of Tomorrow Awards. 10 najlepszych liderów IT w Polsce opowiadało o projektach i zmianach, jakie wprowadzili w swoich firmach. O tym, czyje pomysły były najlepsze i kto wygra, zadecyduje jury złożone z ekspertów branży IT. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w środę, 19 czerwca podczas wieczornej gali.

Pierwszy dzień konferencji zakończyła prelekcja Łukasza Konopki – „Siła dźwięku w dialogu: Odkrywanie potencjału komunikacyjnego”.

W środę, 19 czerwca uczestnicy konferencji mogą liczyć na kolejną dawkę fachowej wiedzy. Zaplanowano dyskusje na temat: podejmowania właściwych decyzji w kryzysowych sytuacjach, przemiany roli lidera w erze AI, budowania silnej organizacji i firmy, optymalizacji procesów w biznesie, higieny cyfrowej czy nowoczesnych modelach współpracy.

Natomiast w czwartek, 20 czerwca prelegenci będą mówić m.in. o mistrzowskich nawykach w sporcie i biznesie, sztucznej inteligencji w zarządzaniu usługami, skutecznej nawigacji w dobie transformacji czy pułapkach digitalizacji.

Pełny program można znaleźć na stronie internetowej www.itmtconf.com.

Konferencję organizuje Conlea Conferences. Gospodarzami wydarzenia są miasto Gdynia i Centrum Obsługi Inwestora „Invest in Gdynia”. Inicjatywę wspierają też m.in. Invest in Pomerania Urząd Marszałkowski Województwa PomorskiegoWebconJit Team, People Cert, Dell Technologies, Danone, INGOVHcloud.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 19.06.2024 15:17
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.06.2024 16:06
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona