Gdynia Innowacyjna

Młodzi projektanci na start

Grafika promująca konkurs „Młodzi na start” (fot. materiały prasowe)

Grafika promująca konkurs „Młodzi na start” (fot. materiały prasowe)

Pasjonujesz się sztuką? Kreatywność to Twoje drugie imię? Projektujesz i masz głowę pełną pomysłów? Spróbuj swoich sił w 13. edycji konkursu „Młodzi na Start”, który organizuje redakcja magazynu „ELLE Decoration”. W tym roku hasło przewodnie to „od-NOWA”. Projekty odpowiadające tematowi konkursu można zgłaszać do 19 maja. Do wygrania są cenne nagrody.


Konkurs „Młodzi na Start” to szansa dla początkujących kreatorów. Jest on skierowany do osób pełnoletnich – studentów szkół artystycznych i kierunków związanych z wzornictwem przemysłowym, osób interesujących się wzornictwem przemysłowym, zawodowych projektantów, pasjonatów sztuki, młodych projektantów oraz nieformalnych grup projektowych. Udział w konkursie może otworzyć uczestnikom drzwi do sukcesu w branży projektowej.
 
Tematem tegorocznej edycji jest „od-NOWA”. W ten sposób organizatorzy chcą zaprosić uczestników do projektowej wypowiedzi o zmianach, oczekiwaniach i nowych technologiach, które pomagają chronić środowisko i zasoby naturalne. Zachęcają oni do uzdrowienia systemu produkcji, reformy w myśleniu o produkcie i materiale, jakie mogą przynieść realną odnowę wizerunku i planety. Kluczem ma być materiał – przyjazny dla środowiska, ze zrównoważonych źródeł, wytwarzany z materiałów z recyklingu bądź pochodzenia biologicznego i biodegradowalny, nadający się do kompostowania lub powtórnego przetworzenia. Idea zakłada też sięganie po najprostsze materiały, by osiągnąć doskonały efekt z etykietą zielonej planety.

Do konkursu należy zgłaszać gotowe projekty lub prototypy wykonane w skali 1:1 – z odpowiednich materiałów docelowych i z zachowaniem należytej staranności. Muszą one również spełniać podstawowe warunki techniczne (w tym bezpieczeństwa prawidłowego montażu i użytkowania). Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace.

Jest o co walczyć. Tegoroczna pula nagród to 20 tysięcy złotych. Ponadto laureaci mogą liczyć na publikację w magazynie „ELLE Decoration”, co daje szansę na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas festiwalu Gdynia Design Days, który potrwa od 22 do 30 czerwca.

Jak wziąć udział?


Co należy zrobić, żeby wystartować w konkursie? Pierwszy krok to wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego online (Część A). To seria pytań dotyczących pracy konkursowej. W formularzu powinien się znaleźć szczegółowy opis projektu oraz jego zdjęcia wykonane na białym tle. Zgłoszenia można przesyłać do 19 maja.

Autorzy, którzy otrzymają wiadomość potwierdzającą ich udział w drugim etapie konkursu, muszą dostarczyć swoją pracę konkursową (osobiście lub kurierem) na adres:

„Młodzi na start” Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
budynek IV, sala F 0.20

Mają na to czas od 3 do 7 czerwca.

Do pracy należy dołączyć: wydrukowany i podpisany formularz zgłoszenia projektu (Część B) oraz oświadczenie o uregulowanej sytuacji prawnej projektu. 

Zwycięzcę oraz listę zakwalifikowanych na wystawę projektów poznamy do 30 czerwca. Wyniki zostaną opublikowane na stronie: www.mlodzinastart.pl.

Jury weźmie pod uwagę interpretację tematu konkursu, estetykę i jakość wykonanej pracy oraz spójność jej funkcji i formy.

Szczegółowe informacje i regulamin są dostępne na stronie organizatora.

Organizatorem konkursu jest magazyn „ELLE Decoration”, a mecenasem wydarzenia: Centrum Designu PPNT Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 10.05.2024 12:35
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.05.2024 13:55
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona