Gdynia Innowacyjna

Najlepsi managerowie branży IT nagrodzeni

Finaliści konkursu „IT Manager of Tomorrow” wraz z Krzysztofem Kozakiewiczem - CEO w firmie Conlea i członkami jury (fot. Mirosław Pieślak)

Finaliści konkursu „IT Manager of Tomorrow” wraz z Krzysztofem Kozakiewiczem - CEO w firmie Conlea i członkami jury (fot. Mirosław Pieślak)

Mają nieszablonowe pomysły i sprawiają, że usługi cyfrowe są bardziej dostępne. Przeprowadzają transformacje w swoich firmach i wdrażają rozwiązania, które inspirują innych. Liderzy branży IT rywalizowali o tytuł IT Managera of Tomorrow. Gala konkursu odbyła się w środę, 19 czerwca w Teatrze Muzycznym. Pierwsze miejsce zajął Patryk Hyla z firmy Danone. W wieczornej uroczystości wzięła udział prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek.


9. edycja konferencji „IT Manager of Tomorrow” powoli dobiega końca. Liderzy branży IT wymieniają doświadczenia i rozmawiają m.in. o nowych technologiach, sztucznej inteligencji czy rozwoju cyfrowym. Wydarzeniu towarzyszy konkurs IT Manager of Tomorrow Awards. Promuje on najlepszych managerów branży IT w Polsce, którzy są odpowiedzialni za transformacje cyfrowe w swoich firmach. Konkurs jest skierowany do wszystkich osób zarządzających w organizacjach IT – bez względu na branżę.

Gala 7. edycji konkursu odbyła się w środę, 19 czerwca w Teatrze Muzycznym. Zebranych gości powitała prezydent Aleksandra Kosiorek.

– Cieszy mnie, że nasze miasto stało się przystanią dla tego wyjątkowego wydarzenia. Po raz pierwszy w nim uczestniczę i jestem pod wrażeniem jego organizacji – zarówno w wymiarze logistycznym, jak i merytorycznym. Warty podkreślenia jest fakt, że to przedsięwzięcie jest wynikiem kreatywności i pracy naszych gdyńskich przedsiębiorców. Konferencja „IT Manager of Tomorrow” to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zdobywania nowej wiedzy i nawiązywania cennych kontaktów z innymi profesjonalistami z branży. Mam nadzieję, że nasi goście znajdą tutaj inspirację do dalszego rozwoju i poszerzania swoich horyzontów. Gratuluje również wszystkim finalistom konkursu IT Manager of Tomorrow 2024 – mówi prezydent Gdyni.

Prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek podczas gali konkursu IT Manager of Tomorrow Awards (fot. Mirosław Pieślak)
Prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek podczas gali konkursu IT Manager of Tomorrow Awards (fot. Mirosław Pieślak)


W tym roku o tytuł IT Manager of Tomorrow rywalizowało 10 osób: Grzegorz Chmielecki – IT manager z Grupy Geis, Patryk Hyla – head of IT & Data w firmie Danone, Mateusz Linda – head of AI w firmie Hapag-Lloyd AG, Patrycja Miller – senior product & engineering manager w Allegro, Wojciech Ogórek – chief architect / product owner w banku BNP Paribas, Dominik Podgórski – CCoE architecture manager w mBanku, Emil Podwysocki – head of the Laboratory of Databases and Business Analytics Systems w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym, Katarzyna Stoltmann – data science & artificial intelligence w adesso SE oraz założycielka Women in Big Data Berlin, Mateusz Trojak – senior manager w Brainly oraz Dariusz Walatek – head of engineering area ring publishing w Ringier Axel Springer Tech.

W ramach konkursu każdy uczestnik przedstawia projekt, który zrealizował w swojej organizacji. Rozwiązania i pomysły oceniło jury złożone z ekspertów branży IT.

I miejsce w konkursie i tytuł IT Manager of Tomorrow otrzymał Patryk Hyla z firmy Danone. W nagrodę laureat otrzymał m.in. możliwość udziału w konferencji Enterprise Technology Leadership Summit w Las Vegas.

Patryk Hyla, zwycięzca konkursu IT Manager of Tomorrow Awards 2024 (fot. Mirosław Pieślak)
Patryk Hyla, zwycięzca konkursu IT Manager of Tomorrow Awards 2024 (fot. Mirosław Pieślak)


Nagroda publiczności i tytuł Rising Star trafiły do Dariusza Walatka z Ringier Axel Springer Tech. Tytuł Business Leader przyznano Patrycji Miller z Allegro. Z kolei tytuł Technology Leader otrzymał Mateusz Linda z Hapag-Lloyd AG. A tutuł People Leader powędrował do Wojciecha Ogórka z banku BNP Paribas.

Gala była połączona z aukcją charytatywną na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji Rafała Brzoski, która wspiera zdolnych, ambitnych młodych ludzi w ich ścieżkach rozwoju. Do zdobycia były m.in.: dzień w siedzibie Allegro w Pradze czy szkolenie z elementami sportowej jazdy z BMW. Tylko podczas licytacji na gali udało się zdobyć ponad 200 tys. zł.

Ostatni dzień konferencji


Trwa ostatni dzień konferencji. W czwartek, 20 czerwca prelegenci opowiadają m.in. o mistrzowskich nawykach w sporcie i biznesie, strategiach tworzenia inspirujących środowisk pracy, zasadach zarządzania złożonymi projektami, sztucznej inteligencji w zarządzaniu usługami, skutecznej nawigacji w dobie transformacji czy pułapkach digitalizacji.

W porannej części eksperci przedstawili też rady dla nowoczesnych liderów. Odbyło się też śniadanie mistrzyń. Marcin Meller rozmawiał z Malwiną Aleksanderek – head of service & parts information w grupie Volvo, Katarzyną Gruszecką-Spychałą – wiceprezeską ds. finansów i zarządzania aktywami Zarządu Morskiego Portu Gdynia i byłą wiceprezydentką Gdyni, Agatą Witczak z LSEG i Magdaleną Skorupką-Kaczmarek – CEO KomunikujMY. Uczestnicy mogli poznać drogę, jaką przeszły zaproszone liderki, a także poznać ich spostrzeżenia i strategie osiągnięcia sukcesu.

Na koniec swoimi doświadczeniami i porażkami podzielą się dziennikarz Marcin Meller i prezenter Marcin Prokop.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 20.06.2024 14:26
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.06.2024 16:32
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona