Gdynia Innowacyjna

Nowa gwiazda w konstelacji Portman Lights

Kolaż zdjęć pokazujący nowy produkt firmy Portman Lights z PPNT - lampy S-TRIBE. Źródło: www.portmanlights.com

Kolaż zdjęć pokazujący nowy produkt firmy Portman Lights z PPNT - lampy S-TRIBE. Źródło: www.portmanlights.com

Lampy sceniczne firmy Portman Lights z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zna i ceni cały muzyczny świat. Rozbłyskują na koncertach jak gwiazdy na sierpniowym niebie. Czy ich najnowsza lampa S-TRIBE również okaże się hitem? Jest na to duża szansa.


Któż to się już nie grzał w ich blasku? Rozświetlały sceny programów The Voice, American Idol, X-Factor, Got Talent oraz festiwali, jak Roskilde czy Glastonbury. Przy ich rozbłyskach płynęły nuty Eda Sheerana, Johna Legenda, Dua Lipy, Stinga, Cher, Prodigy i wielu innych. Czy to były lampy Mantis, których bardzo udana premiera miała miejsce w zeszłym roku, czy Hexaline, zapewniały elektryzującą oprawę wydarzeń. Teraz w konstelacji Portman Lights pojawiła się nowa gwiazda – lampa S-TRIBE.

S-TRIBE to projekt bazujący na mocnych źródłach LED, uzupełniony o autorskie rozwiązania. W wąskiej, wysokiej lampie znajduje się pięć mocnych źródeł głównych LED z emulacją halogena, które pracują w zakresie 1600-2900K, czyli dokładnie tak, jak halogen żarowy – na niskich wartościach są ciepłe, a na wysokich mocne i chłodniejsze. W płynny sposób odbywa się ich ściemnianie i rozjaśnianie, przypominając do złudzenia zachowanie źródła konwencjonalnego.

W produkcie wprowadzono też liczne rozwiązania autorskie. Jednym z nich jest system Quick Joint System™, pozwalający na szybkie łączenie lamp ze sobą oraz akcesoriów, bez konieczności używania śrub. Kolejną unikatową funkcjonalnością jest opcja Autor Orientation™, która umożliwia automatycznie rozpoznanie orientacji lampy.

Czy ta gdyńska nowość (wszystkie lampy Portman Lights produkowane są w PPNT) również skradnie serca organizatorów wielkich eventów, artystów i publiczności? Jest na to duża szansa.

– Gościliśmy na targach Prolight+Sound 2022 we Frankfurcie, które uznawane są za jedne z największych w branży oświetlenia scenicznego na świecie. Pokazaliśmy na nich premierowo nasz nowy produkt: S-TRIBE. Cieszy nas olbrzymi entuzjazm, z jakim został przyjęty. Każdego dnia mieliśmy sporo pracy opowiadając o nowym modelu. Po targach otrzymaliśmy mnóstwo zamówień z całego świata, dzięki czemu wiemy, że latem nasze nowe lampy zaświecą przy realizacji dużych produkcji telewizyjnych i koncertowych – zdradza Dominik Zimakowski, współwłaściciel Portman Lights.

Przypominające listwę lampy S-TRIBE mają wysokość około 120 cm i 15 cm szerokości. Ich kształt jest nieregularny i umożliwia łączenie w większe struktury, dzięki czemu można z nich budować długie linie, ściany, łamane krzywe, duże figury. Lampy możemy podwiesić na kracie od góry albo od tyłu.

Wszystkie produkty Portman Lights chronione są patentem, co ciekawe także w Chinach.

  • ikonaOpublikowano: 12.05.2022 14:00
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.05.2022 16:31
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także