Gdynia Innowacyjna

Nowe technologie na straży zdrowia najmłodszych dzieci

Od lewej: wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz, Mateusza Męcka, prezes Residport sp. z o.o., Anna Damaszke, dyrektor Żłobka Niezapominajka, Agnieszka Welfle-Pobłocka, dyrektor Żłobka Koniczynka i Prezydent Wojciech Szczurek // fot. Katarzyna Balcerzak

Od lewej: wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz, Mateusza Męcka, prezes Residport sp. z o.o., Anna Damaszke, dyrektor Żłobka Niezapominajka, Agnieszka Welfle-Pobłocka, dyrektor Żłobka Koniczynka i Prezydent Wojciech Szczurek // fot. Katarzyna Balcerzak

Bardzo dobra widomość dla rodziców: we wszystkich gdyńskich żłobkach już wkrótce pojawi się innowacyjne rozwiązanie z zakresu biotechnologii oczyszczającej powietrze i powierzchnie. Ta technologia przyczynia się do ochrony przed zachorowaniami na choroby zakaźne i poprawy jakości środowiska. Prezydent Gdyni podpisał właśnie w tej sprawie list intencyjny.


W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta gdyński samorząd podejmuje współpracę z firmą Residport, która zajmuje się wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu biotechnologii oczyszczającej powietrze i powierzchnie.

- Podpisujemy to porozumienie w bardzo dobrym momencie, bo wczesna wiosna kojarzy się wielu rodzicom niestety ze stresem o zdrowie swoich małych pociech – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Rzeczywiście dzieci w wieku żłobkowym mają wybitną skłonność do przenoszenia wirusów. Naszym zadaniem jest zapewnić im najlepsze możliwie bezpieczeństwo.

Firma Residport sp. z o.o. reprezentowana przez Prezesa Zarządu Mateusza Męcka wykona nieodpłatnie specjalistyczne aplikacje w budynkach 5 żłobków samorządowych o łącznej wartości 1.000.000 zł.

- Z naszej pespektywy, to przede wszystkim zdrowsze dzieci, zdrowsi rodzice, to mniej zwolnień wymagających, aby zostać w domu z dzieckiem  – wylicza Bartosz Bartoszewicz wiceprezydent ds. jakości życia. - Żłobki mogą być jeszcze bezpieczniejsze, warto więc korzystać z innowacji, z nowych technologii. Będziemy sprawdzać, jakie są rezultaty, ale przede wszystkim będziemy jeszcze mocniej dbać o zdrowie dzieci. 

Usługi te będą polegały na zabezpieczeniu wnętrz budynków żłobków specjalistycznym, nanotechnologicznym systemem powłok antymikrobowych chroniącym przed wirusami, w tym SARS-COV-2, bakteriami, alergenami, grzybami i pleśniami. Zaaplikowany zostanie również system powłok oczyszczających powietrze ze wszelkich szkodliwych substancji w tym tlenków azotu (smog), formaldehydów, benzenów i innych lotnych związków organicznych. Zabezpieczone zostaną wszystkie sale, sekretariaty, poczekalnie, łazienki w tym m.in. stoły, blaty, biurka,  krzesła, przełączniki, pochwyty, klamki, barierki, komputery, oraz wszelkie inne punkty, których dotykają dzieci, rodzice, dziadkowie oraz inni interesanci i pracownicy.

- W trosce o zdrowie i życie mieszkańców Gdyni, wraz z panem prezydentem podjedliśmy decyzję o zabezpieczeniu gdyńskich żłobków- podkreśla Mateusza Męcka, prezes Residport sp. z o.o. – Zaaplikujemy tam dwa systemy powłok. Jeden z nich chroni przed bakteriami, grzybami, pleśniami, drugi ma na celu oczyszczanie powietrza. Powłoki te utrzymują się przez okres co najmniej 12 miesięcy, na taki czas dajemy gwarancję na te usługi, jednak ich faktyczna skuteczność zależy od użytkowania. Po dwunastu miesiącach wykonujemy badania, które powiedzą nam gdzie należy uzupełnić powłokę. Następnie następuje jej uzupełnienie i działa przez kolejne 12 miesięcy.

Zaaplikowanie powłok hamuje transmisje wszelkich wirusów, bakterii, grzybów czy pleśni, oczyszcza powietrze, oraz podnosi sterylność powierzchni dotykanej przez wszystkich do najwyższego poziomu, a powłoki są aktywne przez co najmniej 12 miesięcy i będą chroniły mieszkańców od dzieci aż po seniorów.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 22.03.2024 15:58
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.03.2024 18:35
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona