Gdynia Innowacyjna

Oto wystawy Gdynia Design Days 2024

Fot. PPNT Gdynia | Centrum Designu

Fot. PPNT Gdynia | Centrum Designu

Kilkanaście wystaw Gdynia Design Days 2024 to kilkanaście prób projektowego poszukiwania rozwiązań na światowe i lokalne wyzwania – zarówno te, które widzimy już teraz jak i  te, które dopiero mogą nadejść. Będą dostępne zarówno na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, jak i w kilku lokalizacjach w przestrzeni miasta. Co dokładnie czeka nas w tym roku?

Wśród tematów pojawią się zupełnie nowe wątki, ale także takie, które od lat towarzyszą festiwalowi – wszystkie na swój sposób odpowiadające na hasło Gdynia-Zdrój.  Jednym z najważniejszym tematów jest zrównoważone projektowanie – tym razem pojawi się między innymi na wystawie o zrównoważonej architekturze i materiałach budowlanych. Ekspozycje będą też pobudzać do dyskusji na temat nadmiaru i tego, jak mu przeciwdziałać. Będziemy blisko natury – jej zasobów, czerpania z niej w racjonalny sposób oraz uczenia się od niej. Organizatory dotkną także tematu inkluzywności i dialogu międzypokoleniowego, zdrowia w szerokim kontekście oraz wyobrażeń na temat sztucznej inteligencji. Szczegółowe opisy wszystkich wystaw już teraz znajdują się na stronie internetowej Gdynia Design Days!
Gdzie znajdziemy ekspozycje? Duża część zostanie ulokowana na terenie PPNT Gdynia. Wystawy będzie można też spotkać w kilku lokalizacjach w centrum Gdyni, dzięki czemu spacer po wystawach będzie można połączyć z wypoczynkiem nad morzem. Wystawy będą dostępne w godzinach 12:00-20:00.
To tylko niektóre wątki, które będą się przewijać podczas tegorocznej edycji pod hasłem Gdynia-Zdrój. Festiwal odbędzie się w dniach 22 – 30 czerwca.
Więcej informacji na: gdyniadesigndays.eu

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 20.05.2024 08:51
  • ikona

    Autor: Magdalena Malara-Świtońska (komunikacja@ppnt.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.05.2024 09:22
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona