Gdynia Innowacyjna

Przedsiębiorcy jak Gryfy

Scena, żółte tło, na scenie szereg osób, w środku kilku przedstawicieli firm trzyma statuetki Gryf Gospodarczy

Firma BEST SA to tegoroczny laureat Gryfów Gospodarczych z Gdyni. Na zdjęciu, drugi z lewej reprezentujący firmę wiceprezes Marek Kucner, fot. Piotr Połoczański / pomorskie.eu

Najsprawniej działające, pomysłowe i pionierskie firmy z całego Pomorza znów nagrodzono specjalnymi nagrodami – Gryfami Gospodarczymi. Wśród tegorocznych laureatów nie zabrakło też gdyńskich przedsiębiorców. Jedną ze statuetek otrzymała firma BEST SA, która stawia na rozwój swoich kadr, a wyróżnieniami w różnych kategoriach odznaczono też lokalne Portman Lights, Greto Polska, Car Lease Polska oraz Trefl.


Lokalne firmy nie zwalniają tempa i nadal stawiają na rozwój oraz innowacyjne podejście. To, jak radzą sobie na rynku i które z nich zdecydowanie wyprzedzają konkurencję regularnie rozstrzygają nie tylko ich wyniki, ale też nagrody i plebiscyty – w tym i ta o szczególnie lokalnym znaczeniu, czyli Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy. Jej historia sięga dokładnie 2000 roku i przez wszystkie te lata laur pomagał rozsławiać przedsiębiorców z regionu, którzy osiągają swoje kolejne cele.

Kolejni zdobywcy pomorskich Gryfów


W tym roku uroczysta gala finałowa, która zawsze towarzyszy wręczeniu statuetek przyznawanych przez Pomorską Radę Przedsiębiorczości pod patronatem marszałka województwa pomorskiego odbyła się w piątek, 15 września w gdańskim Olivia Centre.

Co przyniosły tegoroczne rozstrzygnięcia? Przypomnijmy, że wybór corocznych laureatów to decyzja konkursowej kapituły, którą wspierają raporty PwC (partner merytoryczny). Tym razem nadesłano aż 116 zgłoszeń – najwięcej w dotychczasowej historii Gryfów Gospodarczych. Z tego grona jurorzy wyłonili ostatecznie 32 mikro, małe, średnie i duże firmy z całego Pomorza, które sięgnęły po nagrody oraz wyróżnienia w 10 kategoriach. Pod lupę wzięto m.in. innowacyjność, działalność eksportową, start-upy czy rozwój pracowników.

Stół, na stole ułożone obok siebie ramki z nagrodami Gryf Gospodarczy
Tak wyglądają symboliczne Gryfy Gospodarcze - nagrody, które nawiązują do legendarnego stworzenia z pomorskiej tradycji, fot. Piotr Połoczański / pomorskie.eu

Gdyńskie akcenty na gali


Czy z tegorocznego rozdania pomorskich nagród mogą cieszyć się także firmy z Gdyni? Tak – szczególnie, że zwycięzcami w jednej z kategorii została lokalna spółka BEST SA. Postanowiono docenić w ten sposób, laurem „Lider rozwoju kompetencji” niestandardową politykę kadrową firmy, która pozwala swoim pracownikom na szybki rozwój. To m.in. indywidualne spotkania z coachem, program Job Rotation, który oddelegowuje specjalistów do innych działów czy specjalny program talentów Better BEST – przeznaczony dla najzdolniejszych członków organizacji.


Spot promujący działalność firmy BEST SA, mat. wideo: YouTube

Przedstawiciele przedsiębiorczości rodem z Gdyni sięgali też w tym roku po kilka wyróżnień. Firmy bazujące na co dzień w Gdyni znalazły się w gronie najlepszych w kilku kategoriach Gryfów Gospodarczych, które dotyczyły różnych aspektów ich działalności. Co ważne, z sukcesu tego wieczoru cieszyły się zarówno spółki stawiające na szybki rozwój, celujące w rynkowe nisze, ale i już uznane, lokalne marki, które od lat cieszą się sporą rozpoznawalnością i opinią przedsiębiorstw działających na wysokich obrotach.

Oto „gdyńskie” wyróżnienia w tegorocznej edycji:

  • Portman Lights: wyróżnienie w kategorii „Lider eksportu – mikro i małe przedsiębiorstwo”;
  • Greto Polska: wyróżnienie w kategorii „Lider eksportu – mikro i małe przedsiębiorstwo”;
  • Car Lease Polska: wyróżnienie w kategorii „Lider zarządzania różnorodnością” (nie przyznano głównej nagrody);
  • Trefl: wyróżnienie w kategorii „Lider zielonej transformacji”.


O nagrodach


Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy to jedna z najważniejszych i najwyżej cenionych nagród w środowisku pomorskich przedsiębiorców. Jest przyznawana od 2000 roku, wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Zgodnie z założeniami, mogą ją otrzymać przedsiębiorcy, którzy swoją działalnością szczególnie przyczyniają się do rozwoju regionu, wytyczają nowe trendy w biznesie, a także są wzorem i inspiracją dla innych.

  • ikonaOpublikowano: 18.09.2023 10:29
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 18.09.2023 16:13
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także