Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Gdynia Mobilna

Badają rowerowy klimat. Weź udział w ankiecie!

Grafika ilustracyjna Badania Klimatu Rowerowego 2022. Mat. prasowe organizatora.

Grafika ilustracyjna Badania Klimatu Rowerowego 2022. Mat. prasowe organizatora.

Jaki jest klimat rowerowy w Gdyni? Wyraź swoją opinię na ten temat. Wszystko w ramach ogólnopolskiego Badania Klimatu Rowerowego 2022.  

Polska Unia Mobilności Aktywnej zaprasza mieszkańców Gdyni, poruszających się po naszym mieście rowerem, do wzięcia udziału w ważnym badaniu. Jeśli jeździsz rowerem codziennie, czasami lub nawet tylko sporadycznie – to podziel się swoimi spostrzeżeniami z osobami kształtującymi politykę rowerową. 

Narzędziem badawczym jest ankieta on-line. Należy wejść na stronę https://rowerowyklimat.pl/. Po naciśnięciu przycisku „wypełnij ankietę” użytkownik zostanie przeniesiony do formularza ankiety. Udział w niej jest anonimowy a samo wypełnienie ankiety zajmie zaledwie kilka minut.

Jakość korzystania z roweru w Polsce 

Badania są próbą zebrania opinii o jakości korzystania z roweru w Polsce oraz próbą uzyskania odpowiedzi na np. takie pytania: czy dana miejscowość traktuje ruch rowerowy wystarczająco poważnie? Czy jazda rowerem w danej miejscowości sprawia radość czy jest raczej źródłem stresów? Badania próbują znaleźć odpowiedzi na te pytania, stwarzając wielowymiarowy obraz sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach Polski. Umożliwi to wsparcie argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych.

Badania co dwa lata 

Badania odbywają się regularnie, w cyklach dwuletnich. Porównanie wyników kolejnych edycji badania pozwoli dostrzec organizatorom badania trendy w ocenie działań prorowerowych realizowanych przez samorządy w danym mieście, czy gminie.

Badanie jest realizowane przez stowarzyszenie samorządów Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA), w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Badanie przeprowadzane jest według metodologii Fahrradklima – Test, sprawdzonej i rozwijanej przez Allgemeine Deutsche Fahrrad Club (ADFC) i Politechnikę Drezdeńską od 1998 roku.
 
 

  • ikonaOpublikowano: 21.11.2022 14:11
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.11.2022 16:20
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także