Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Gdynia Mobilna

Bezpieczniej na ul. Legionów dzięki nowym pasom rowerowym

pasy rowerowe, znak roweru na jezdni

Bezpieczniej na ul. Legionów dzięki nowym pasom rowerowym // fot. ZDiZ

Na ul. Legionów wymalowane zostały pasy dla rowerzystów. Celem było zwiększenie bezpieczeństwa.

- Nowe pasy rowerowe na ul. Legionów mają długość 1200 metrów. Łącznie, między ul. Powstania Styczniowego w Redłowie a al. Piłsudskiego na Wzgórzu św. Maksymiliana pasy rowerowe na tej ulicy mają długość prawie 3 km – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju – pasy zostały tak zaprojektowane, aby wykorzystać istniejącą szerokość jezdni, a celem jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników jednośladów – dodaje wiceprezydent.

Obecnie w miejscu prac trwają już roboty porządkowe.

- Na bardzo szerokich odcinkach ulicy Legionów, pasy rowerowe wyznaczone zostały dla obu kierunków. Tam, gdzie szerokość była mniejsza, pasy rowerowe wyznaczono tylko z jednej strony (w relacjach "pod górę"). Na krótkich odcinkach, gdzie szerokość nie pozwalała na wyznaczenie choćby jednego pasa, oznaczony został tor jazdy rowerem za pomocą tzw. "sierżantów rowerowych" – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Rozpoczęły się również prace związane z wyznaczeniem drogi rowerowej na lewym pasie jezdni ul. Jana z Kolna, na odcinku od placu Kaszubskiego do ul. Wiśniewskiego, na którym do tej pory w niektórych miejscach wyznaczone były miejsca do parkowania. Te prace potrwają do połowy października, mogą powodować miejscowe utrudnienia w ruchu na jezdni ul. Jana z Kolna.

To nie jedyne zmiany, które mogą zauważyć rowerzyści w Gdyni. W ostatnim czasie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zamontował na terenie miasta nowe stojaki rowerowe – między innymi przy Dworcu Głównym czy na ul. Śląskiej.

ikona