Remont Estakady Kwiatkowskiego: zamknięcie głównego ciągu, przejazd łącznicami. Sprawdź komunikat.
Gdynia Mobilna

Nowe stacje Mevo w Gdyni. Masz wpływ na to, gdzie powstaną

Już wkrótce powstaną nowe stacje rowerów Mevo w Gdyni (fot. Magdalena Czernek)

Już wkrótce powstaną nowe stacje rowerów Mevo w Gdyni (fot. Magdalena Czernek)

Jeździsz rowerem MEVO i jesteś z Gdyni? Możesz mieć wpływ na to, gdzie zlokalizowane zostaną kolejne stacje. Gdynianianki i Gdynianie wskazali już ponad setkę nowych lokalizacji. Tego, ile nowych stacji powstanie dowiemy się już wkrótce.

 

Przed nami wiosna, a wraz z nią sezon na jazdę jednośladami. W Gdyni dużą popularnością cieszą się rowery MEVO, dzięki którym można szybko i bezpiecznie poruszać się po mieście. Ułatwiają to liczne stacje, gdzie parkujemy rowery. W całym mieście są obecnie 153 stacje rowerów MEVO. Ich mapa może zostać poszerzona o kolejne punkty. Naprzeciw oczekiwaniom mieszkanek i mieszkańców wychodzi Referat Zarządzania Ruchem i Mobilnością Urzędu Miasta Gdyni. 

Do końca marca, a być może nawet nieco dłużej, w mediach społecznościowych na profilu Gdynia Mobilna, można typować miejsca nowych stacji roweru Mevo. Propozycje można składać również na adres e-mail: mobilnosc@gdynia.pl
Nasza akcja cieszy się ogromną popularnością, mamy już sto propozycji nowych stacji – mówi Paweł Kimel z Referatu Zarządzania Ruchem i Mobilnością Urzędu Miasta w Gdyni. – Zależy nam na punktach dostępnych, bezpiecznych i dobrze skomunikowanych, które ułatwią przemieszczanie się po mieście.

W najbliższych miesiącach przy udziale mieszkańców zapadną decyzje co do umiejscowienia nowych stacji. Do czerwca jest czas na zgłoszenia do operatora MEVO miejsc, w których można będzie zainstalować nowe stacje MEVO.

Rowery Mevo to lubiany i chętnie wybierany środek transportu w codziennych podróżach po mieście. Od 1 marca dla użytkowników jest dostępna cała flota, na którą obecnie składa się 1049 rowerów elektrycznych i 338 rowerów tradycyjnych.

Tylko w ubiegłym roku, ich  użytkownicy wykręcili ponad 11 mln km. Najczęściej w dni powszednie, a średni czas przejazdu wyniósł 19 minut. W Gdyni odnotowano ponad 490 tys. wypożyczeń i ponad 1 mln przejechanych kilometrów. W 2025 roku system Mevo zyskał ponad 235 tys. nowych użytkowników.

Więcej szczegółów na temat zasad korzystania z rowerów MEVO można zaleźć na stronie rower Mevo.

  • ikonaOpublikowano: 05.03.2026 15:01
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (aneta.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 06.03.2026 15:41
  • ikonaZmodyfikował: Jakub Winiewski
ikona