Gdynia Mobilna

SMS przypomni o kończącym się abonamencie

SMS przypomni o kończącym się abonamencie // mat. prasowe UM

SMS przypomni o kończącym się abonamencie // mat. prasowe UM

Mieszkańcy, którzy mają wykupiony abonament w Strefie Płatnego Parkowania, otrzymają przypomnienie, gdy będzie się on kończyć. Wystarczy zarejestrować swój numer telefonu i numer rejestracyjny na stronie internetowej.


– Chcemy wyjść naprzeciw mieszkańcom, którzy wykupują abonamenty w Strefach Płatnego Parkowania. Otrzymywaliśmy sygnały od kierowców, że potrzebują takiego przypomnienia, w związku z tym wprowadzamy usprawnienie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Aby w przyszłości otrzymać powiadomienie SMS o kończącym się abonamencie w SPP wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej. Jeśli wyrazimy zgodę na otrzymywanie powiadomień, system, wyśle również wiadomość o wystawionej opłacie dodatkowej. 

Aby skorzystać z nowej możliwości, na stronie internetowej wystarczy wpisać numer telefonu oraz numer rejestracyjny pojazdu, tak aby system automatycznie wysłał nam wiadomość SMS o kończącym się abonamencie w SPP (jeśli taki jest wykupiony) oraz o ew. opłacie dodatkowej, wystawionej na podany numer rejestracyjny pojazdu (w przypadku gdy nie został opłacony postój w SPP). Aby potwierdzić chęć otrzymywania powiadomień SMS, przy rejestracji na nasz numer telefonu zostanie wysłana wiadomość z kodem autoryzacyjnym, który trzeba będzie wpisać na stronie. Z otrzymywania powiadomień możemy zrezygnować w każdej chwili na tej samej stronie.

- Zarejestrowanie się w naszym systemie trwa mniej niż minutę. Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia nowej możliwości – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.Wiadomość SMS otrzymamy jeden dzień po zarejestrowaniu opłaty dodatkowej w systemie. Dla opłaty zarejestrowanej w trakcie mobilnej kontroli może trwać to do kilku dni – czas jest wydłużony z uwagi na weryfikację danych postoju. Informację o kończącym się abonamencie otrzymamy z 10-dniowym wyprzedzeniem.

W wiadomości SMS informującej o wystawionej opłacie dodatkowej znajduje się link odsyłający na stronę Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, gdzie mozemy między innymi uregulować należność. Z uwagi na popularne w ostatnim czasie zjawisko "phishingu" - czyli oszustw opartych o wiadomości e-mail lub SMS - apelujemy o ostrożność i o dokonywanie płatności tylko przez stronę Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Przypominamy, że jeśli nie jesteśmy pewni czy została nam wystawiona opłata dodatkowa – możemy to sprawdzić na naszej stronie internetowej. Sprawdzimy tam również szczegóły dotyczące ew. kontroli oraz opłacimy należność.

  • ikonaOpublikowano: 07.02.2024 10:56
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.02.2024 15:50
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona