Gdyński Szlak Edukacyjny

Gdyński Szlak Edukacyjny

„Gdyński Szlak Edukacyjny" powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach Gdyni, a także małych turystach. Jego celem jest promowanie miasta wśród dzieci, tym samym wzbudzenie w nich zainteresowania jego historią i kulturą. Stanowi także niestandardową, acz wielce atrakcyjną formę urozmaicenia zajęć szkolnych.Udział w Gdyńskim Szlaku Edukacyjnym zakłada zwiedzanie przez grupy szkolne lub rodziny najciekawszych miejsc Gdyni przy wsparciu opracowanych pod kątem dzieci i ich dorosłych przewodników oraz pomocniczych materiałów edukacyjnych:
Wycieczkę można organizować w kilku etapach na przykład zwiedzając wyszczególnione obiekty lub oglądając je tylko z zewnątrz. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat.

Komplety materiałów można pobrać w Gdynia InfoBox, mieszczącym się przy ul. Świętojańskiej 30, który jest jednocześnie pierwszym punktem na mapie edukacyjnej zabawy. Grupy szkolne prosimy o zgłoszenie chęci przeprowadzenia wycieczki Gdyńskim Szlakiem Edukacyjnym w gdyńskim InfoBoksie telefonicznie 58 523 97 69, bądź mailowo infobox@gdynia.pl.


Autorkami projektu są nauczycielki wczesnej edukacji ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni Ewa Krym, Ilona Dziubek i Karolina Mikołajewska.