Konkurs "Gdynia w kwiatach"

Złap oddech w sielskim ogrodzie – ruszyła kolejna edycja konkursu „Gdynia w kwiatach”

na zdjęciu owocowo-warzywna grządka

Na zdjęciu bezpretensjonalna i pełna ciepła wesoła grządka przy SP nr 35 nagrodzona w ubiegłorocznej edycji konkursu// fot. mat. pras Wydziału Ogrodnika Miasta

Lubicie bliskość natury? A może nie wyobrażacie sobie balkonu czy tarasu bez pięknych kwiatów? Pokażcie swój zielony zakątek w ramach konkursu „Gdynia w kwiatach”, przeglądu, który od wielu lat promuje miejskie ogrodnictwo, estetyzację przestrzeni i troskę o klimat. W tym roku stawiamy na niezobowiązujący i sielski wiejski ogród, ale nie tylko.Lata lecą i flagowemu gdyńskiemu konkursowi stuknęła 30. Od tylu lat zachęcamy właścicieli, wspólnoty, firmy oraz instytucje do harmonijnego kreowania otaczającej nas przestrzeni. Wszyscy gdynianie, niezależnie od wieku, którzy chcą podzielić się swoimi pomysłami oraz efektami balkonowych czy ogrodowych aranżacji, mogą wziąć udział w kolejnej edycji konkursu.
Zapraszamy więc wszystkich, niezależnie od wieku, pragnących podzielić się efektem swoich wysiłków, pomysłami oraz zaangażowaniem, do wzięcia udziału w wiosenno-letnim konkursie „Gdynia w kwiatach 2024”. Dodatkowym, nowym atutem branym pod uwagę w tym roku jest próba nawiązania do ogrodu wiejskiego, o miękkim sielskim charakterze, przyjaznego dla zapylaczy i innych małych zwierząt.
 
Swoje aranżacje ze względu na miejsce, w którym się znajdują, można zgłosić w czterech kategoriach:
  • Zewnętrzne części budynków jednorodzinnych;
  • Zewnętrzne przyziemne części budynków wielorodzinnych (np. parterowe ogródki przydomowe, patio, dziedzińce, drogi dojazdowe itp.);
  • Nadziemne części budynków wielorodzinnych (np. balkony, dachy, okna, loggia itp.);
  • Zewnętrzne części budynków użytku publicznego.
Ważne, by były one widoczne dla przechodniów, nieprzysłonięte płotem i innymi elementami architektury.

Zgłoszenia przyjmowane są na kuponach wydrukowanych w „Ratuszu” lub poprzez przesłanie pocztą elektroniczną formularza z danymi oraz zdjęciami o rozdzielczości maksimum 2480x3508 pikseli, dostępny na oficjalnej stronie internetowej: www.gdynia.pl. Każdy zgłaszany do konkursu obiekt musi być sfotografowany przez właściciela. Fotografie powinny być kolorowe, wydrukowane na papierze wielkości maksymalnie A4 (210x297 mm) w ilości do 4 sztuk.
 
Kupony wraz ze zdjęciami można składać w siedzibie Wydziału Ogrodnika Miasta lub w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 lub wysłać pocztą na adres: Wydział Ogrodnika Miasta, al. Zwycięstwa 291A, 81-525 Gdynia lub wysłać e-mailem na adres gdyniawkwiatach@gdynia.pl lub p.smolinska@gdynia.pl.
 
Termin składania kuponów oraz zgłoszeń drogą elektroniczną upływa 23 sierpnia 2024 r.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu na wydarzeniu „Dary Ziemi”. Program będzie dostępny na www.daryziemi.com.

  • ikonaOpublikowano: 16.04.2024 08:39
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.06.2024 12:05
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona