Młodzieżowa Rada Miasta Gdyni

Podsumowanie działalności Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni - rok szkolny 2016/2017

04.07.2017 r.

Młodzieżowa Rada Miasta Gdyni wznowiła swoją działalność po rocznej przerwie. Począwszy od listopada wykazała się ona energią i wielkim zaangażowaniem, osiągając imponujące wyniki w swojej działalności. W ramach MRMG rozwinęły się dwa interesujące projekty – „Zrób coś Sensownego” oraz „Młodzi z Pomysłem”. Oba  dotyczyły młodzieżowych  problemów związanych z przyszłą karierą zawodową. O ich skali może świadczyć to,  że osiągnęły one łączną liczbę ponad 4000 beneficjentów!
Głównym zadaniem Rady jest przede wszystkim działalność konsultacyjna. Pozytywnie zaopiniowaliśmy projekt zmian w sieci gdyńskich szkół w związku z reformą edukacji, dyskutowaliśmy z Komisją ds. Kultury o promocji kultury wśród młodzieży, a w  Sejmie RP wzięliśmy udział w konferencji nt. funkcjonowania młodzieżowych rad w Polsce.
MRMG stała się także patronem oraz współorganizatorem Forum Samorządów Uczniowskich Pomorza,  w którym wzięły udział aż 32 szkoły z całego województwa oraz pomagała przy organizacji Konkursu Wiedzy o Gdyni.

W przyszłym roku szkolnym nasi radni planują przeprowadzić kolejne projekty związane  m.in. ze szkoleniami o braku anonimowości w Internecie,  promocją kultury wśród młodzieży oraz wsparciem młodych liderów.
Co ciekawe nasz radny złożył także projekt miejskiej ładowarki do urządzeń mobilnych w ramach Budżetu Obywatelskiego,  na który warto oddać głos. Przedstawione tutaj zostały główne osiągnięcia MRMG, które potwierdzają nasze zaangażowanie i jeśli byliby Państwo zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami,  to zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku oraz strony internetowej Miasta Gdyni.