Nauka

Coś się kończy, coś się zaczyna

Pani prezydent w różowej marynarce gratuluje uczniom

Zakończenie roku w Zespole Szkół Administarcyjno-Ekonomicznych. Uczniom gratuluje Oktawia Gorzeńska, wiceprezydent miasta // fot. Filip Śmigielski

Blisko 30 tysięcy dzieci i młodzieży w Gdyni kończy dziś rok szkolny i rozpoczyna wakacje. Dla części z nich to wyjątkowy czas zakończenia kolejnego etapu edukacji, rozstań ze szkołą, wychowawczynią, kolegami. W wielu szkołach popłynęły łzy wzruszenia.

W gdyńskich szkoła publicznych mamy w tym roku 24 544 uczniów. Najwięcej jest ich w szkołach podstawowych – 16 403. W każdej z nich było dziś uroczyście, podniośle z dominacją bieli i granatu. W Szkole Podstawowej nr 16 zakończenie świętowano w towarzystwie wiceprezydentki miasta Oktawii Gorzeńskiej. Przedstawicielka władz miasta odwiedziła również młodzież w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.
- Dzisiaj wszyscy świętujemy zakończenie roku szkolnego – mówi Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni. – Dlatego z tej okazji chciałam życzyć wszystkim uczniom i uczennicom gdyńskich placówek oświatowych dobrych wakacji, oddechu, dobrego czasu z rówieśnikami. Do zobaczenia we wrześniu. Przy tej okazji chciałam też podziękować całej społeczności Edukacyjnej Gdyni, wszystkim nauczycielkom, nauczycielom, kadrze zarządzającej. To niełatwe zadanie, praca na rzecz edukacji.
Bardzo uroczyście było także w Zespole Wczesnej Edukacji nr 1, jedynej w naszym mieście szkole podstawowej, w której absolwentami zostają już trzecioklasiści.
- Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o ogromnych możliwością. Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłą i pozwala uwierzyć w siebie – mówiła do najmłodszych absolwentów Renata Pawlak, Dyrektor placówki.
Zakończenie roku jest również emocjonującym wydarzeniem w szkołach średnich. A dziś rok szkolny zakończyło 3613 uczniów w liceach, 3744 w technikach, 706 w szkołach branżowych i 78 w placówkach specjalnych. W placówkach tych, mimo wakacji nadchodzi najgorętszy moment w roku – rekrutacja. Jeszcze prze kilka dni, do 3 lipca, na wyniki będą czekać absolwenci podstawówek.
Gdyńska Edukacja to nie tylko szkoły publiczne. Aż 1993 młodych mieszkańców miasta zakończyło dziś rok szkolny w placówkach niepublicznych.
Niezależnie od typu szkoły, wieku, płci – Gdynia Edukacyjna oficjalnie zaczęła dziś wakacje!

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 21.06.2024 13:29
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.06.2024 13:51
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona