Nauka

Nowe klasy dla pasjonatów matematyki

Grupa uczniów starszych klas

W Szkole Podstawowej nr 6 prowadzonych jest wiele innowacyjnych projektów // fot. Filip Śmigielski

W Szkole Podstawowej Nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni miała ruszyć od nadchodzącego roku szkolnego innowacyjna klasa - matematyczna. Okazało się że chętnych jest tak wielu, że klasy będą aż dwie!

 
W Szkole Podstawowej nr 6 wiedzą jak uczyć matematyki, tak, aby uczniowie ją pokochali. Dodatkowe zajęcia z logicznego myślenia wprowadzana są tu już od klasy pierwszej.
 
- Mamy wiele zdolnych dzieci, które pasjonują się matematyką, stąd pomysł na klasy innowacyjne, w których nauka będzie odbywać się według programów autorskich stworzonych przez naszych nauczycieli – mówi Ewa Andrzejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni.  – Innowacyjna klasa matematyczna stworzona dla osób, które lubią matematykę i chcą doskonalić umiejętność logicznego myślenia. Celem tej klasy jest rozbudzenie w uczniach kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni oraz uświadomienie, że matematyka jest użyteczna i pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów.  
 
Innowacyjność klasy będzie polegała na poszerzeniu zakresu materiału (stąd dodatkowa godzina matematyki wpisana w plan lekcji) oraz wprowadzeniu różnorodnych ćwiczeń praktycznych, rozwiązywaniu łamigłówek, wykorzystaniu gier edukacyjnych, logicznych i strategicznych. Nauka w tej klasie umożliwi uczniom rozwijanie talentów we właściwym tempie.
 
Klasa matematyczna oferuje:

⦁ Innowacyjny program nauczania, który rozwija umiejętności matematyczne uczniów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod nauczania, nasze zajęcia stają się interesujące i angażujące dla uczniów.
⦁ Indywidualne podejście do ucznia i dostosowywanie programu nauczania do jego potrzeb. Dzieci otrzymują wsparcie w pokonywaniu trudności i rozwijaniu swojego potencjału matematycznego.
⦁ Przygotowanie do wyzwań edukacyjnych i zawodowych. Wzmacniamy umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, co jest niezbędne w dzisiejszym świecie.
⦁ Inspirujące doświadczenia takie jak warsztaty, konkursy matematyczne, które poszerzają horyzonty uczniów i rozwijają ich pasję do matematyki.
⦁ Wsparcie rozwoju kreatywnego myślenia i eksperymentowania z matematyką. Uczniowie mają możliwość tworzenia własnych projektów, rozwiązywania nietypowych problemów i odkrywania nowych sposobów myślenia matematycznego.
 
Uczestnictwo w klasie matematycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni otwiera przed dzieckiem szereg możliwości rozwoju intelektualnego i przygotowuje je do przyszłych sukcesów zarówno w nauce, jak i w życiu zawodowym.
 
Projekt zostanie wprowadzony od roku 2024/2025, na poziomie klas czwartych. Rekrutacja odbywa się na podstawie badania kompetencji z zakresu edukacji matematycznej, które będą podstawą kwalifikacji do klasy innowacyjnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie szkoły: https://sp6.gdynia.pl/rekrutacja-do-klasy-innowacyjnej-matematycznej/

  • ikonaOpublikowano: 13.05.2024 10:27
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.05.2024 15:50
  • ikonaZmodyfikował: Agata Grzegorczyk
ikona