Nauka

Wszystkie języki w II Liceum

Osoby na scenie

Laureaci konkursu // fot. Katarzyna Balcerzak

Rekordowa liczba uczestników wzięła w tym roku udział w organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni, Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Poziom był tak wysoki, że jury miało bardzo trudne zadanie w wyłonieniu laureatów

 
To był wyjątkowy konkurs. Wzięło w nim udział niemal 50 wykonawców. To rekord, bowiem jeszcze rok temu, tylko nieliczni uczniowie decydowali się prezentować szerszej publiczności utwory obcojęzyczne. W tym roku na scenie rozbrzmiewały utwory w kilku językach, przede wszystkim angielskim, ale również hiszpańskim, ukraińskim i tureckim.
 
- Szkoły to nie tylko nauka, ale również możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Mamy w Gdyni wspaniałe wielkie talenty i bardzo zaangażowanych nauczycieli – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratuluję.
Jury i licznie zgormadzona publiczność, w czasie trwania konkursu nie mieli informacji, którą szkołą reprezentują uczestnicy. Chodziło o możliwe jak najdalej posunięty obiektywizm. 
- Jest to jedyny tego typu konkurs w naszym regionie – mówi Anna Ćwiklinska-Rutka, organizator z ramienia II Liceum. – A jego poziom jest ogromnie wyrównany, bardzo wysoki. Wielkie talenty, jak choćby Hanna Borkowska, która wygrała konkurs w kategorii szkół średnich. To jej pierwszy udział w konkursie w życiu. Bardzo dziękuję sponsorom nagród i poczęstunku dla uczestników, czyli Miastu Gdynia, Radzie Rodziców przy II LO w Gdyni, Europedirect Gdańsk i Wydawnictwu Oxford. Za ciężką pracę przy organizacji i przebiegu dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom z naszej szkoły.
 
Wystąpienia oceniało profesjonalne jury w składzie: Sylwia Nowicka, Teresa Wasiak i Robert Hennig
 
Laureaci konkursu
 
Szkoły podstawowe:
 
I miejsce - Emilia Sołtysiak, TE Vizja Gdańsk
II miejsce - Pola Mańkowska, SP48 Gdynia
III miejsce - Daryna Suhak, SP 26 Gdynia
Wyróżnienie - Julia Adamska, SP 17 Gdynia
Wyróżnienie - Helena Kowalik, SP 7, Sopot
 
Szkoły średnie:
 
I miejsce - Hanna Borkowska, II LO Gdynia
II miejsce - Gabriela Ejsmont, VIII LO Gdańsk
III miejsce - Blanka Błażejowska, II LO Gdynia
Wyróżnienie - duet Alicja Krużycka i Michał Zabłocki, XV LO Gdańsk
Wyróżnienie - Maja Budniewska, IX LO Gdynia
Wyróżnienie - zespół LAST, I LO Wejherowo
 
Gratulujemy!

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 21.03.2024 13:56
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.03.2024 15:22
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona