Nauka

Zapraszamy na Gdynia Open 2024

Występ podczas Gdynia Open 2024 // fot. Aleksandra Regulska

Występ podczas Gdynia Open 2024 // fot. Aleksandra Regulska

W Gdyni rozpoczął się festiwal Gdynia OPEN 2024, który potrwa do 29 czerwca. Wydarzenie, organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i Laboratorium Innowacji Społecznych, przyciąga młode talenty wokalne z całej Polski i zagranicy. Festiwal obejmuje warsztaty i konkursy piosenki, oferując młodym artystom wyjątkową okazję do rozwoju i zaprezentowania swoich umiejętności.


W Gdyni rozpoczął się długo wyczekiwany festiwal Gdynia OPEN 2024! Od 24 do 29 czerwca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni będzie gościć młodych wokalistów, którzy przybędą z całej Polski oraz zza granicy, aby wziąć udział w przesłuchaniach i wyjątkowych warsztatach.


Historia i Format Festiwalu

Gdynia OPEN to konkurs piosenki, który od lat przyciąga młode talenty. Konkursy te są organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych. Celem festiwalu jest wspieranie młodych wokalistów, promowanie ich aktywności muzycznej i artystycznej oraz rozwijanie pasji.

Gdynia OPEN to międzynarodowy festiwal, który z powodzeniem odbywa się od 2014 roku. W ramach festiwalu organizowany jest również Mini Gdynia OPEN – wojewódzki konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat.
- Drogie uczestniczki i uczestnicy, cieszę się, że po raz jedenasty pani dyrektor Ela Cupiał, pełna energii, wraz ze swoim zespołem zorganizowała ten festiwal. Jestem bardzo szczęśliwa, że Gdynia ponownie gości osoby z całej Polski. Życzę Wam wszystkim wspaniałego czasu, zarówno na scenie, gdzie będziecie prezentować swoje talenty, jak i na warsztatach. Mam nadzieję, że będziecie się cieszyć nie tylko występami, ale także wspólnie spędzonym czasem na przykład przy ognisku. Dziękuję, że mogę tutaj być. - tymi słowami przywitała gości Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni.


Warsztaty i Prowadzący

Na uczestników festiwalu czekają liczne warsztaty. Warsztaty wokalne i z ruchu scenicznego poprowadzi Agata Ewa Mociak, znana aktorka, tancerka i wokalistka, Agnieszka Szydłowska, dyrygentka i kompozytorka.

Skład jury tegorocznego festiwalu jest wyjątkowy:
 • Jerzy Petersburski Jr. – przewodniczący jury, pianista, kompozytor i satyryk, znany z wielu programów telewizyjnych oraz współpracy z młodymi wokalistami.
 • Damian Ukeje – polski wokalista i autor tekstów, zwycięzca pierwszej edycji programu "The Voice of Poland".
 • Grzegorz Dobek – dziennikarz, reporter i szef serwisu Plejada.pl.
 • Wanda Kwietniewska – wokalistka i liderka zespołu rockowego Wanda i Banda, działaczka na rzecz branży muzycznej.
 • Marcin Spenner – wokalista z Gdyni, finalista drugiej edycji programu X Factor.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Gdynia OPEN 2024 został objęty patronatem medialnym przez Radio ESKA. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Rzeczniczka Praw Dziecka, Monika Horna-Cieślak, która przekazała swoje wsparcie na otwarciu festiwalu.
Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy mogą zarezerwować noclegi w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Gdyni oraz w Studenckim Domu Marynarza Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki do udziału w festiwalu, zarówno jako uczestników, jak i widzów. Przed nami tydzień pełen emocji, talentów i niezapomnianych muzycznych przeżyć.

Do zobaczenia!

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
 • ikonaOpublikowano: 25.06.2024 08:33
 • ikona

  Autor: Aleksandra Regulska (aleksandra.regulska@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 27.06.2024 12:45
 • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona