W Zespole Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni zakończono projekt społeczny „3Dla Życia”, zrealizowany we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Inicjatorki przedsięwzięcia, nauczycielki Magdalena Seweryn oraz Patrycja Gontowicz‑Hurban, zaprosiły uczniów do udziału w konkursie projektowym, którego celem było stworzenie ilustracji inspirowanych ideą krwiodawstwa. W projekcie wzięło udział 10 uczniów z różnych oddziałów szkoły, którzy przygotowali autorskie prace plastyczne i cyfrowe. Na ich podstawie powstało 11 unikatowych breloków zaprojektowanych i wykonanych w technologii druku 3D. Każdy z nich jest niepowtarzalny i stanowi twórczą interpretację tematu pomagania oraz dzielenia się dobrem. Realizacja zadania nie byłaby możliwa bez zaangażowania i otwartego serca uczniów szkoły podstawowej klas I-III: Amelii, Hanny, Zofii, Marii, Aleksandra, Kamila oraz Juliana, uczniów klas IV-VIII: Wiktorii, Emilii, a także uczennicy szkoły przysposabiającej do pracy: Poli.Breloki w liczbie około 110 sztuk zostaną przekazane do Oddziału Terenowego RCKiK w Gdyni, gdzie będą dostępne od 1 lipca bezpłatnie dla każdej osoby oddającej krew, aż do wyczerpania zapasów. To symboliczny, ale pełen znaczenia gest wdzięczności wobec osób, które regularnie ratują ludzkie życie. Opublikowano: 25.06.2026 15:09 Autor: Dominika Sobiech (dominika.sobiech@gdynia.pl)