Jedyny w Polsce festiwal kobiet jazzu – Energa Ladies’ Jazz Festival po raz dwudziesty drugi odbędzie się w Gdyni. Energa Ladies’ Jazz Festival odbędzie się w dniach 20-26 lipca. W tym roku wystąpią: Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet, Yvonne Sanchez, Agnieszka Wilczyńska, New York Voices featuring Urszula Dudziak, Sonia Bohosiewicz, Stacey Kent, Eliane Elias, Stacey Kent z orkiestrą. W programie: 20 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) – Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet; 21 lipca, godz. 16:00 – Gdynia, Konsulat Kultury, Grand Prix – 1-sza finalistka; 21 lipca, godz. 17:30 – Gdynia, Konsulat Kultury, Grand Prix – 2-ga finalistka; 21 lipca, godz. 20:00 – Wejherowo, Filharmonia Kaszubska (ul. Jana III Sobieskiego 255) – Yvonne Sanchez; 22 lipca, godz. 16:00 – Gdynia, Konsulat Kultury, Grand Prix – 3-cia finalistka; 22 lipca, godz. 17:30 – Gdynia, Konsulat Kultury, Grand Prix – 4-ta finalistka; 23 lipca, godz. 18:00 – Gdynia, Konsulat Kultury – Agnieszka Wilczyńska; 23 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny (Pl. Grunwaldzki 1) – New York Voices featuring Urszula Dudziak; 24 lipca, godz. 18:00 – Gdynia, Konsulat Kultury – Sonia Bohosiewicz; 24 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny – Stacey Kent; 25 lipca, godz. 17:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny – Gala Przebojów Szczepanika; 25 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny – Eliane Elias; 26 lipca, godz. 20:00 – Gdynia, Teatr Muzyczny – Stacey Kent z orkiestrą. Bilety oraz szczegóły dostępne na stronie www.ladiesjazz.pl. Opublikowano: 25.06.2026 15:39 Autor: Dominika Sobiech (dominika.sobiech@gdynia.pl) Zmodyfikowano: 25.06.2026 15:39 Zmodyfikował: Dominika Sobiech