Samorządowcy zaapelowali do Prezydenta RP Karola Nawrockiego o podpisanie ustawy metropolitalnej dla Pomorza. Projekt zakłada powstanie związku metropolitalnego obejmującego: Gdańsk, Gdynię, Sopot oraz dziesiątki okolicznych samorządów. Powstanie metropolii zapewniłoby coroczne wsparcie finansowe szacowane na około 500 mln zł. Pozyskane fundusze umożliwiłyby rozwój wszystkich gmin i powiatów, w tym budowanie zintegrowanego transportu publicznego. Opublikowano: 25.06.2026 15:54 Autor: Dominika Sobiech (dominika.sobiech@gdynia.pl)