Pies w podróży

Podróżowanie z psem

fot. pexels.com

fot. pexels.com

15.05.2014 r.

Bez względu w jaką podróż wybieramy się z naszym pupilem, czy to samochodem, autobusem, pociągiem czy samolotem pamiętajmy o przepisach obowiązujących w danym środku transportu oraz o zapewnieniu komfortowej podróży naszego psa.
Dobrze jest rozpocząć przygotowania kilka dni wcześniej, aby w dzień wyjazdu mieć wszystko dobrze zorganizowane.
W czasie planowania wycieczki zacznijmy od znalezienia noclegu przyjaznego psom. Atutem było by miejsce w okolicy parku lub lasu, do którego można iść z pupilem na spacer. Oczywiście pamiętajmy o sprzątaniu po swoim psie.
Kupmy na wspólny wyjazd z psem środki ochrony przed kleszczami. Nikt z nas przecież nie chce, żeby nasz pupil złapał jakąś chorobę przenoszoną przez kleszcze. Dodatkowo usuwanie kleszczy jest stresujące zarówno dla właściciela jak i czworonoga.

Weźmy ze sobą ulubione miseczki, jedzenie, zabawki, kocyk psa, itp., dzięki temu będzie czuł się bezpieczniej mając obok siebie znane rzeczy i zapachy. Nie zapomnijmy o smyczy, szelkach i kagańcu dla psa. Proponujemy przygotować również identyfikator w razie gdyby nasz pupil oddalił się od nas. 
Koniecznie przed wyjazdem zadbajmy o stan zdrowia psa i aktualne szczepienia. W podróży może się przydać książeczka zdrowia psa.

ZASADY PODRÓŻOWANIA Z PSEM:
  1. Zawsze miej ze sobą książeczkę zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.
  2. Wyjeżdżasz za granicę - pomyśl wcześniej o paszporcie dla psa.
  3. Pamiętaj, aby nie karmić psa przed podróżą.
  4. Zabierz dla psa wodę i miseczkę.
  5. Nie zapomnij o smyczy, obroży i ewentualnie kagańcu.
  6. Weź ze sobą kocyk, aby wskazać psu miejsce odpoczynku.
  7. Pamiętaj, by nie zostawiać psa w upalny dzień w zamkniętym samochodzie.
  8. Podczas podróży w środkach transportu publicznego znajdź psu bezpieczne miejsce, w którym nikt go nie nadepnie i nie będzie potrącał.