Poradnik dobrych praktyk remontowych

Wiaty śmietnikowe

Wiaty śmietnikowe ("Od strony ulicy. Gdyński poradnik dobrych praktyk remontowych", s. 42-43)

Wiata śmietnikowa może być bez dachu lub z zadaszeniem, zbudowana w ogrodzeniu i zintegrowana z furtką wejściową lub usytuowana w bezpiecznej odległości od niej. Jeżeli śmieci są przechowywane w workach, a nie w zamykanych kontenerach, najlepiej zbudować zadaszoną wiatę śmietnikową, która ochroni je przed deszczem i słońcem.

  1. Wiatę  śmietnikową lub kontenery na odpady musisz usytuować co najmniej 10 m od okien i drzwi budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3 m od granicy z działką sąsiednią.

  2. Do budowy wiaty zastosuj konstrukcję stalową lub aluminiową malowaną na kolor ciemnoszary lub antracyt, ze ścianami osłonowymi z przeziernej blachy lub krat z małym oczkiem i płyt cementowo-drzazgowych jako wypełnienie, w kolorze spójnym z sąsiadującym budynkiem mieszkalnym.

  3. Możesz zastosować wiaty murowane, a także indywidualne projekty dostosowane architektonicznie, plastycznie i materiałowo do istniejącej zabudowy.

  4. Pamiętaj by wiaty śmietnikowe towarzyszące budynkom, ogrodzeniom lub obiektom zabytkowym i historycznym, formą i kolorystyką nawiązywały do historycznej zabudowy nieruchomości.

  5. Wielkość wiaty dostosuj do wielkości pojemników oraz zasad określonych w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gdyni.


Wersja poprawna / wersja niepoprawna

(przesuń suwak, aby porównać)



ikona