Poradnik dobrych praktyk remontowych

Wolnostojący pawilon handlowy

Wolnostojący pawilon handlowy ("Od strony ulicy. Gdyński poradnik dobrych praktyk remontowych", s. 48-49)

Pawilon handlowy to miejsce prowadzenia Twojej działalności gospodarczej. Spraw by był dobrą wizytówką Twoich usług.


  1. Jeżeli planujesz zbudować lub wyremontować istniejący obiekt związany lub nie związany z gruntem, pamiętaj o tym by jego forma  architektoniczna była maksymalnie prosta. Najlepszym narzędziem zaproszenia do pawilonu są duże przezierne witryny.  Bardzo ważna jest też dostępność czyli odpowiednia szerokość wejścia z podjazdem dla wózków.

  2. Zastosuj kolorystykę neutralną, spokojną, korespondującą z sąsiednią zabudową. Niewłaściwe jest stosowanie kolorów jaskrawych i kontrastowych; dla stolarki drzwiowej i okiennej oraz dla obróbek blacharskich zastosuj jeden kolor w tonacji ścian. Zadbaj o mały ale czytelny szyld.

  3. W przypadku zespołów obiektów związanych z gruntem zadbaj o ich spójność stylistyczną i kolorystyczną. Zastosuj materiały trwałe o wysokiej jakości technicznej i estetycznej.

  4. Jeżeli planujesz usytuowanie w przestrzeni Miasta stoiska handlowego, zastosuj maksymalnie prostą i lekką formę z naturalnych materiałów budowlanych takich jak drewno, stal, aluminium, płótno.

  5. Twoją przysklepową ekspozycję towarów lub ogródek gastronomiczny wyposaż w markizy, rolety lub parasole w złamanych bielach, kremach lub jasnych szarościach.

  6. Wolnostojące pawilony handlowo-usługowe, przysklepowe ekspozycje towaru, sezonowe stoiska z warzywami i owocami na obszarze chronionym konserwatorsko lub usytuowane w sąsiedztwie zabytków, uzgodnij z właściwym konserwatorem zabytków; w pasie drogowym – z ZDiZ, na działce miejskiej – z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.


Wersja poprawna / wersja niepoprawna

(przesuń suwak, aby porównać)



ikona