Rekreacja

DOGTREKKING

Jesienny spacer po lesie z psem

Źródło: www.pixabay.com

12.05.2014 r.

Spędzanie wolnego czasu na powietrzu z pupilem daje dużo satysfakcji. Coraz więcej osób łączy swoją aktywności fizyczną z dbaniem i zacieśnianiem relacji ze zwierzakami. Jedną z nich jest dogtrekking, czyli wędrówki z psem przypiętym do pasa opiekuna za pomocą linki amortyzowanej oraz pasa biodrowego. Jest to połączenie spaceru, szybkiego marszu lub biegu. Pamiętajmy, że zaczynając przygodę z dogtrekkingiem mierzmy siły na zamiary swoje oraz psa. Zaczynajmy od krótkich spacerów, a z czasem zwiększajmy dystans, czas oraz tempo. Pamiętajmy również o tym, że najlepsze trasy to naturalne ścieżki, nigdy asfalt.

Zaczynając dogtrekking wyposażmy się w wygodne treningowe buty oraz pas biodrowy, a dla naszych pupili kupmy szelki oraz linę amortyzująca. Wybierajmy lekkie i dopasowane szelki, które nie ograniczą ruchów naszego psa.

Zawsze zabierajmy ze sobą wodę oraz w miarę możliwości miseczkę dla naszego psa. Jeśli wybieramy się na dłuższy spacer lub wypada on w porze karmienia naszego pupila zabierzmy ze sobą jego karmę. Pamiętajmy, że dogtrekking ma być formą odpoczynku i zabawy. Na terenie Gdyni oraz całego Trójmiasta jest wiele pięknych tras idealnych na rozpoczęcie przygody z dogtrekkingiem. Zachęcamy!Dla osób lubiących wyzwania oraz chcących się sprawdzić zawody w dogtrekkingu to świetna okazja, aby przetestować swoje umiejętności!
W zawodach może wziąć udział każda osoba lubiąca dogtrekking. Ważny jest brak przeciwwskazań zdrowotnych dla psa i opiekuna Bardzo przydatną umiejętnością jest czytanie mapy, ułatwi ono znalezienie poszczególnych punktów na trasie oraz mety.

Zawody z dogtrekkingu są świetną okazją do poznania nowych osób, ciekawostek oraz porad od innych miłośników psów.


Zdjęcia pochodzą z II Festynu Edukacyjnego w Kolibkach - w ramach wydarzenia zorganizowany został "Maraton z psem"

 

  • Spacer mieszkańców Gdyni z psami po lesie
  • Rodzinny spacer mieszkańców z psami w ramach II festynu Edukacyjnego na Kolibkach
  • Rodzinny spacer z psami w ramach wydarzenia zorganizowany został "Maraton z psem"