Rekreacja

SPACER Z INNYMI PSAMI

Dwa psy na smyczy

Źródło: www.pixabay.com

14.05.2014 r.

Każde stworzenie bez względu na to jakiego jest gatunku odczuwa naturalną potrzebę ruchu, gdyż jest on warunkiem pełnego i harmonijnego rozwoju. Regularne spacery z naszym psem stanowią jeden z elementów zapewniających mu szczęśliwe życie, są najważniejszą formą aktywności fizycznej, jak i psychicznej w ciągu dnia.
Warto pamiętać, że nawet jeśli spędzamy z psem dużo czasu, wyprowadzamy go regularnie na spacery i zapewniamy mu odpowiednią dawkę ruchu oraz stymulujemy jego rozwój różnymi zabawkami dla zwierząt to jednak nie zastąpimy mu w ten sposób obecności innych psów.
Spacer w towarzystwie innych czworonogów nie tylko dostarcza ruchu i okazji do doskonałej zabawy, ale przede wszystkim uczy zachowań stadnych, komunikacji i wpływa na tworzenie się naturalnych więzi między zwierzętami.
Pamiętajmy więc że tak jak nam do życia potrzebny jest drugi człowiek, tak nasze psy muszą mieć okazję być psami wśród przedstawicieli swojego gatunku, mimo najszczerszych chęci nasze towarzystwo nie zastąpi pupilowi kontaktów z innymi psami.

  • Jesienny spacer na smyczy dwóch psów z właścicielami
  • Zabawy psów na spacerze z właścicielami
  • pies skaczący z pomostu do wody