Spektakle / Filmy

Millennium Docs Against Gravity

21. Millennium Docs Against Gravity

ikona Gdyńskie Centrum Filmowe - Gdynia, Plac Grunwaldzki 2

ikona Spektakle / Filmy

ikona Płatny, kup bilety

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmowy w Polsce i jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w ośmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Katowice, Poznań oraz Łódź).

W maju 2023 r. po raz dwudziesty zaprosiliśmy publiczność do filmowej podróży dookoła świata i w głąb siebie samych. W obu częściach festiwalu udział wzięło ponad 140 tysięcy osób i zaprezentowaliśmy ponad 180 filmów! Serdecznie zapraszamy do zgłaszania filmów na 21. MDAG. Festiwal odbędzie się w dniach 10-19 maja 2024 r. w kinach oraz 21 maja- 3 czerwca online na mdag.pl.

MDAG zainicjował modę na filmy dokumentalne w Polsce i od tego czasu wzbudza szerokie zainteresowanie odbiorców, co jest wynikiem konsekwentnie rozwijanego, atrakcyjnego programu festiwalowego. Twórcy mają szansę na aż 21 nagród, które są przyznawane nie tylko w Warszawie, ale także w innych festiwalowych miastach.

W 2022 roku Europejska Akademia Filmowa włączyła Millennium Docs Against Gravity w poczet najważniejszych europejskich festiwali filmowych, co daje możliwość kwalifikowania filmów do Europejskiej Nagrody Filmowej. Dzięki temu filmy pokazywane i nagradzane na festiwalu będą miały możliwość rywalizować o EFA.
MDAG jest współzałożycielem i członkiem sieci Doc Alliance, która skupia siedem kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH:DOX Copenhagen, DOK Leipzig, IDFF Jihlava, FID Marsylia, Visions du Réel Nyon, Doclisboa oraz właśnie MDAG.

  • ikonaOpublikowano: 08.01.2024 13:37
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.03.2024 12:58
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona