Społeczeństwo

Bajkowy koncert pełen dobrych emocji

Na koncercie dzieci bawiły się wyśmienicie (for. Mirosław Pieślak)

Na koncercie dzieci bawiły się wyśmienicie (for. Mirosław Pieślak)

Choć 98. urodziny Gdyni już za nami, wciąż jeszcze świętujemy. Tym razem frajdę mieli najmłodsi gdynianie, którzy w sobotę (17.02) przyszli z rodzicami do Polsat Plus Areny Gdynia na „Wielki Koncert Bajkowych Przebojów”. Wydarzenie muzyczno-taneczne, które odbyło się w czterech turach, wzbudziło wśród dzieci ogromny entuzjazm. Było kolorowo, wesoło i bardzo gwarno.

 
W tym roku z okazji urodzin miasta (10 lutego) dla najmłodszych gdynian przygotowano fantastyczny koncert. Była zabawa, tańce i wspólne śpiewanie najpiękniejszych przebojów ze znanych i lubianych bajek. Ale to nie koniec niespodzianek. W fotobudkach dzieci i rodzice mogli bezpłatnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie albo nagrać krótki film... w fotobudkach 360.

Rodzina pozuje w fotobudce 360
Fotobudka 360 sprawiła frajdę nie tylko dzieciom (fot. Mirosław Pieślak)

Gości przywitali gospodarze miasta


Uczestników zabawy przywitali ze sceny – w zależności od danej tury – prezydent Wojciech Szczurek, wiceprezydenci Bartosz Bartoszewicz i Michał Guć oraz przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska wraz z radnymi.


– Bardzo się cieszę, że ten wspaniały bajkowy koncert zebrał tak wielu młodych gdynian. Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień dostarczy wielu fantastycznych emocji i wrażeń. Niech to będzie dzień zabawy, uśmiechu, radości i w ten sposób, najpiękniej jak tylko możemy, świętujmy razem urodziny naszego miasta – przywitał gdynian prezydent Wojciech Szczurek.    

Dzień pełen muzyki i dobrej zabawy

Dzieci przebrane za Supermana i Batmana
Gdyńscy superbohaterowie (fot. Mirosław Pieślak)

Popularne piosenki pojawiły się w specjalnie przygotowanych aranżacjach. Polsat Plus Arenę Gdynia wypełniły dźwięki znane m.in. z takich bajek jak: „Vaiana”, „Mała Syrenka”, „Kraina Lodu” czy „Zaplątani”. Hity wykonali znakomici artyści, a dzieci wspólnie z nimi śpiewali, tańczyli i wirowali na parkiecie do utraty tchu. A dla tych, którzy nie pamiętali słów piosenek, przygotowano małą podpowiedź w postaci tekstów wyświetlanych nad sceną.

Najmłodsi gdynianie przygotowali się do koncertu z wielką starannością. Przyszli w pomysłowych kostiumach, ale przede wszystkim w doskonałych nastrojach. W rytmie bajkowych hitów na sali wirowały małe księżniczki, superbohaterowie, a nawet policjanci i strażacy.

W sobotę do Polsat Plus Areny Gdynia w sumie zawitało 5 500 osób. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy pobrali na koncert wejściówki i faktycznie z nich skorzystali. 

Organizatorem koncertu było miasto Gdynia.


Prezydent Wojciech Szczurek i Beata Nawrocka, dyrektorka Gdyńskiego Centrum Kultury w fotobudce 360 (film z dźwiękiem).

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 17.02.2024 20:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.02.2024 09:46
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona