Społeczeństwo

Bezpieczne dzielnice – działania prewencyjne #wGdyni

Gdynia. Nocne działania na Chwarznie i Witominie policjantów.

Nocne działania prewencyjne w Gdyni // fot. mat. prasowe

Akcja prewencyjna na Chwarznie-Wiczlinie i Witominie. Wspólne patrole policjantów z Gdyni i Gdańska miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców obu dzielnic.


Akcja odbyła się 13 września, a uczestniczyli w niej policjanci z Komisariatu Policji na Chwarznie oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Kontrolowali osiedla, okolice sklepów, przystanki, zwracali także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Działania prewencyjne to efekt ustaleń zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, kom. Adama Nastałego z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdyni, Jakubem Ubychem. Kontrolowane miejsca zostały wybrane na bazie mapy zagrożeń bezpieczeństwa, którą tworzą mieszkańcy. 


Jak dodawać zgłoszenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?


Wystarczy wejść na stronę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i dodać zagrożenie, wybierając je z katalogu, a następnie wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia. Dzięki zgłoszeniom mieszkańców, policjanci mogą analizować pojawiające się sytuacje i planować działania prewencyjne.

Każde nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane przez funkcjonariuszy. 


Gdyńscy policjanci apelują, aby wspólnie zadbać o bezpieczeństwo w naszym mieście.

  • ikonaOpublikowano: 15.09.2023 15:03
  • ikona

    Autor: Dominika Sobiech (d.sobiech@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.09.2023 19:43
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona