Społeczeństwo

Gdynianie spisują się na medal!

Senior i młoda kobieta siedzą razem przed laptopem. Oboje się uśmiechają. Kobieta obejmuje mężczyznę ramieniem

Ci, którzy spiszą się do 7 lipca, mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody w loterii. // fot. pexels.com

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do 30 września. Mieszkańcy Gdyni nie odkładają swojego obowiązku na później i spisują się... na medal! Gdynia już teraz jest liderem spisu powszechnego w Trójmieście. Przypomnijmy, że to również ostatni moment, by wziąć udział w loterii. Każda osoba, która do 7 lipca dokona samospisu, ma szansę wygrać samochód osobowy z rocznym pakietem ubezpieczeniowym lub kartę płatniczą o wartości 1000 zł i 500 zł.


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września. Mieszkańcy Gdyni są zmobilizowani i nie odkładają swojego obowiązku na później. Do tej pory spisało się 101 795 osób (41.55%), dzięki czemu nasze miasto plasuje się na pierwszym miejscu w Trójmieście.

Przypominamy, że osoby, które do 7 lipca spiszą się przez internet, mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody w loterii przygotowanej przez Główny Urząd Statystyczny. Jak wziąć w niej udział?

 1. Dokonaj samospisu online na stronie internetowej www.spis.gov.pl.
 2. Po wypełnieniu formularza spisowego i wyrażeniu chęci wzięcia udziału w loterii otrzymasz unikatowy kod potwierdzający dokonanie samopisu – za pośrednictwem wiadomości e‑mail i w aplikacji od GUS.
 3. Zarejestruj otrzymany kod do 7 lipca na stronie loterii www.loteria.spis.gov.pl.

Baner loterii. Po lewej stronie dwie karty płatnicze i samochód Toyota Yaris. Po lewej młoda uśmiechnięta kobieta. Po środku napis informujący o loterii spisowej //mat. prasowe spis.gov.pl
mat. prasowe spis.gov.pl 

Nagrody w loterii to:
 
 • karty przedpłacowe o wartości 1 000 zł brutto (łącznie 480 nagród),
 • karty przedpłacowe o wartości o wartości 500 zł brutto (łącznie 960 nagród),
 • samochód Toyota Yaris wraz z polisą ubezpieczeniową obejmującą roczny pakiet ubezpieczeniowy składający się z OC/AC/NW oraz ASSISTANCE 24h, AC pełne z ryzykiem kradzieży wraz z dodatkową kwotą pieniężną przeznaczoną na poczet podatku w wysokości 7 650 zł.
Losowanie nagród głównych odbędzie się 14 lipca. Transmisje z losowań można oglądać na kontach GUS-u na Facebooku i YouTubie.

Wyniki poprzednich losowań można sprawdzić na stronie loterii.

Spiszmy się razem!


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem respondent nie może odmówić rachmistrzowi przeprowadzenia wywiadu i przekazania danych w ramach spisu powszechnego (art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775).

Podstawową formą jest samospis internetowy. Można to zrobić na stronie internetowej spis.gov.pl. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej, lub wywiad z rachmistrzem. Rachmistrz będzie dzwonił z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

 • ikonaOpublikowano: 06.07.2021 10:30
 • ikona

  Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl (wydz.komsp@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 06.07.2021 17:06
 • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona