Społeczeństwo

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim przedłużone

Głosowanie w BO2023 zostało przedłużone do 19 września, do godz. 11.59 // materiały Laboratorium Innowacji Społecznych

Głosowanie w BO2023 zostało przedłużone do 19 września, do godz. 11.59 // materiały Laboratorium Innowacji Społecznych

Z powodu błędu w ustawieniach systemu głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2023 zostaje przedłużone o 12 godzin. Taką decyzję podjął prezydent Gdyni. To znaczy, że w tegorocznej edycji BO można wybierać ulubione projekty do 19 września do godz. 11.59. Wyniki głosowania poznamy podczas otwartego spotkania w UrbanLabie, które odbędzie się w czwartek, 21 września o godz. 17.00.


Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim rozpoczęło się 4 września i według regulaminu miało potrwać do 18 września do godz. 23.59.

Jednakże w wyniku błędu w ustawieniu godziny zakończenia głosowania w elektronicznym systemie obsługi projektów, do którego przekierowuje portal Budżetu Obywatelskiego, tuż po północy, 18 września, głosowanie byłoniemożliwe. Błąd naprawiono przed godz. 8.00.

– Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim to jeden z najważniejszych etapów tego procesu, dlatego zdecydowałem o wydłużeniu jego terminu o 12 godzin: czyli do wtorku, 19 września do godz. 11.59. Mam nadzieję, że wszystkie te osoby, które chciały oddać głos w czasie, kiedy nie było to możliwe, znajdą chwilę, by wziąć udział w głosowaniu. Na Państwa uwagę czeka 286 projektów: pomysłów mieszkańców i mieszkanek, oraz możliwość bezpośredniego wpływu na zmiany w naszym mieście – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Gorąco do tego zachęcam.

Udział w głosowaniu może wziąć każda osoba mieszkająca w Gdyni, zarówno dorosły, jak i dziecko. Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. Wystarczy podać PESEL i imię ojca lub numer Karty Mieszkańca oraz imię i nazwisko, a następnie podążać za instrukcją.

W dzielnicy, w której frekwencja w głosowaniu będzie najwyższa, zostanie zrealizowany jeden dodatkowy projekt duży: „pierwszy pod kreską” – z największą liczbą głosów spośród tych, na których realizację zabrakło środków w puli BO na dzielnicę. Z kolei w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji, zostaną zrealizowane – również „pierwsze pod kreską” – dodatkowe projekty małe. Przeznaczone na to zostaną inne środków miasta.

Niewykorzystane środki Budżetu Obywatelskiego 2023 przejdą na kolejną edycję.

Wyniki głosowania w BO2023 poznamy 21 września, podczas spotkania w UrbanLab Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, wejście od ulicy Stryjskiej) o godz. 17.00. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Gdyni!

  • ikonaOpublikowano: 18.09.2023 14:07
  • ikona

    Autor: Ksenia Pisera (k.pisera@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 18.09.2023 16:01
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona