Społeczeństwo

Spotkajmy się na ogłoszeniu wyników BO2023!

Ogłoszenie wyników odbędzie się w czwartek (21.09) o godz. 17.00 w UrbanLab Gdynia // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Ogłoszenie wyników odbędzie się w czwartek (21.09) o godz. 17.00 w UrbanLab Gdynia // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Głosowanie w jubileuszowej, 10. edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego zakończone! Trwa opracowywanie list zwycięskich projektów oraz obliczanie frekwencji. Wyniki poznamy już w czwartek, 21 września podczas otwartego spotkania w UrbanLabie Gdynia.


Budżet Obywatelski (BO) to proces koordynowany przez Laboratorium Innowacji Społecznych, w którym gdynianie i gdynianki zgłaszają projekty zmian, a potem decydują w głosowaniu, które z nich powinny zostać zrealizowane przez miasto. W tym roku mieszkańcy i mieszkanki wybierali spośród 286 projektów, a do rozdysponowania było blisko 12 milionów złotych.
- Uczestnictwo w Budżecie Obywatelskim to okazja, by zaangażować się w życie miasta i wraz z innymi mieć bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się Gdynia. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym procesie i mam nadzieję, że spotkamy się na ogłoszeniu wyników – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
To, które projekty dzielnicowe (małe i duże) oraz Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego zyskały największą liczbę głosów mieszkańców i zostaną zrealizowane – zostanie ogłoszone już w czwartek, 21 września o godz. 17.00 w UrbanLabie. Udział w tym spotkaniu mogą wziąć wszyscy zainteresowani, nie trzeba się zapisywać.

Wyniki głosowania zostaną także opublikowane w serwisach internetowych www.bo.gdynia.pl oraz www.gdynia.pl.

Podczas czwartkowego wydarzenia przedstawione zostaną także wyniki rankingu frekwencji BO2023 oraz laureaci premii +1. W dzielnicy z najwyższą frekwencją zostanie zrealizowany jeden dodatkowy projekt dzielnicowy duży (tzw. pierwszy pod kreską). A w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji, zostaną zrealizowane – również „pierwsze pod kreską” – dodatkowe projekty małe. Przeznaczone na nie zostaną środki spoza puli Budżetu Obywatelskiego.

  • ikonaOpublikowano: 19.09.2023 14:30
  • ikona

    Autor: Ksenia Pisera (k.pisera@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.09.2023 16:20
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona