Społeczeństwo

Wstąp w szeregi Straży Miejskiej

Straż Miejska w Gdyni działa od 32 lat / fot. Marcin Mielewski, zdjęcie archiwalne

Straż Miejska w Gdyni działa od 32 lat / fot. Marcin Mielewski, zdjęcie archiwalne

Niesienie pomocy ludziom i zwierzętom, twarzowy mundur i zgrany zespół. Tego m.in. można oczekiwać będąc strażnikiem miejskim. Jesteś osobą odpowiedzialną, masz skończone 21 lat i szukasz pracy ? Gdyńska Straż Miejska właśnie rekrutuje. Na chętnych czeka 15 wakatów w służbie patrolowo-interwencyjnej oraz 3 w EkoPatrolu.Straż Miejska w Gdyni to sprawnie działający, dynamiczny i doświadczony zespół. Praca strażników jest wielowymiarowa i ciekawa, ponieważ każdy dzień przynosi coś nowego. Lista zadań funkcjonariusza jest długa: służba mieszkańcom, pomoc zwierzętom czy dbanie o porządek. I choć czasami praca ta wymaga poświęceń, to daje wiele satysfakcji i poczucie spełnienia. Brzmi ciekawie? To teraz jest dobry moment, aby wziąć udział w rekrutacji.

Na chętnych w gdyńskiej Straży Miejskiej czeka 15 wakatów w służbie patrolowo-interwencyjnej oraz 3 w EkoPatrolu. Jakie warunki należy spełnić, aby zostać strażnikiem miejskim? Trzeba mieć minimum 21 lat i wykształcenie średnie, obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię, a także przejść testy psychologiczne, z wiedzy ogólnej i sprawnościowe.

Trochę inaczej jest w przypadku EkoPatrolu. Tutaj wymagane jest wykształcenie przyrodnicze (np. technik ochrony środowiska czy weterynarii), a dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy ze zwierzętami (np. w zoo czy na hodowli).
– Praca w EkoPatrolu jest bardzo ciekawa, przeznaczona dla miłośników zwierząt i prawdziwych pasjonatów. Dzieje się tu naprawdę dużo. Strażnicy mają do czynienia zarówno ze zwierzętami dzikimi, domowymi, jak i egzotycznymi – mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik Straży Miejskiej w Gdyni.

Terenem działania strażników miejskich jest obszar całego miasta.

Zainteresowani pracą w Straży Miejskiej mogą zgłaszać się bezpośrednio w jej siedzibie, czyli przy ul. Zakręt do Oksywia 10.

  • ikonaOpublikowano: 20.07.2023 13:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.07.2023 14:25
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona