Społeczeństwo

Wycieczkowce ponownie odwiedzą Gdynię

Wycieczkowiec „Celebrity Silhouette” – najdłuższy statek, który odwiedzi Gdynię 8 lipca i 20 sierpnia, fot. tanierejsowanie.pl

Wycieczkowiec „Celebrity Silhouette” – najdłuższy statek, który odwiedzi Gdynię 8 lipca i 20 sierpnia, fot. tanierejsowanie.pl

Wycieczkowce robią wielkie wrażenie – głównie ze względu na swoje imponujące rozmiary i luksusowe wyposażenie. Gdynia jest idealnym miejscem do tego, aby zobaczyć te gigantyczne statki na własne oczy. W tym roku Port Gdynia przyjmie je aż 41 razy. Pierwszy z nich zobaczymy już w czwartek, 2 maja.

 
Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu na pokładzie luksusowego wycieczkowca. To nie tylko możliwość odpoczynku w komfortowych warunkach, ale także okazja do zwiedzenia wielu różnych miejsc w jednej podróży. Wycieczki morskie stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się na tę formę spędzania wolnego czasu.

AIDADiva
Sezon rozpocznie 2 maja wpłynięcie do Portu Gdynia statku AIDADiva, fot. wikipedia.org

1. Kolosalne wycieczkowce wpłyną do Portu Gdynia

Lista wycieczkowców, które zawiną do Gdyni w nadchodzącym sezonie turystycznym, została ujawniona przez Port Gdynia na ich stronie internetowej. Jak co roku wzbudza ogromne zainteresowanie wśród miłośników marynistyki. W porcie w Gdyni w tym sezonie spodziewamy się aż 41 wejść statków wielogabarytowych, podczas gdy rok temu było ich tylko o jeden mniej. Zobaczymy w sumie 11 różnych statków. Niektóre z nich odwiedzą Gdynię kilkukrotnie.

2. Jakie statki zobaczymy w gdyńskim porcie?

Sezon rozpocznie się 2 maja wizytą statku AIDADiva o długości 251,89 metra, a zakończy 22 października wizytą AIDAMar o długości 253,22 metra. W Gdyni zobaczymy tego roku zdecydowanie większe wycieczkowce niż w Gdańsku. Największą jednostką będzie Celebrity Silhouette, która mierzy aż 319 metrów długości. Najmniejszym statkiem, jaki zawita do Gdyni, będzie Sirena o długości 181 metrów. Jeden raz, 15 lipca wpłynie do Portu Gdynia - Seven Seas Mariner, o długości 216 metrów.

Seven Seas Mariner
Tylko raz w tym sezonie, 15 lipca do Portu Gdynia wpłynie statek Seven Seas Mariner, fot. wikipedia.org

Pełny harmonogram wejść wycieczkowców do Portu Gdynia dostępny na stronie: Port Gdyniai poniżej:

 
 Harmonogram odwiedzin wycieczkowców w porcie w Gdyni, screen ze strony: www.port.gdynia.pl/wycieczkowce


Osoby przebywające na urlopie w trójmieście, w tym czasie będą miały mnóstwo powodów, by udać się na wycieczkę do Gdyni i zrobić sobie pamiątkowe „selfie” z jednym z tych imponujących „hoteli na wodzie”.

  • ikonaOpublikowano: 03.04.2024 10:30
  • ikona

    Autor: Michał Sałata (michal.salata@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.04.2024 16:13
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona