Sport

IRONMAN Poland 2024 i imprezy towarzyszące

Triathlonista podający dłoń dziecku na trasie (fot. Sport Evolution)

Triathlonista podający dłoń dziecku na trasie (fot. Sport Evolution)

Tegoroczny program imprez towarzyszących IRONMAN Poland jest naprawdę imponujący. Obejmuje nie tylko zawody na krótszych dystansach, ale także imprezy biegowe, pływackie i targowe. W każdej z trzech lokalizacji to tak naprawdę weekend pełen atrakcji.

  • Indywidualnie i w sztafetach
  • Zawody dla dzieci
  • Nocne 5 km z atestem PZLA

Głównymi wydarzeniami weekendów IRONMAN Poland w sezonie 2024 będą zawody na dystansie IRONMAN 70.3, czyli tzw. "połówki IRONMAN". Triathloniści mają tam do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. W każdej z trzech lokalizacji - Warszawie, Gdyni i Poznaniu - uczestnicy tych zmagań walczyć będą o przepustki na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3. W programie wydarzeń jest jednak znacznie więcej pozycji, również dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi wystartować na tak wymagającym dystansie.

Indywidualnie i w sztafecie na dystansie olimpijskim


Triathlonista podczas pływania na zawodach Ironman Gdynia (fot. Sport Evolution)

Od tego roku zawody na dystansie olimpijskim (5150 Triathlon Series), a więc 1,5 km pływania, 40 km na rowerze i 10 km biegu, znajdziemy w programie imprezy w każdym mieście, w którym rozgrywane są zawody IRONMAN w Polsce. Co więcej, będzie można wystartować na tym dystansie nie tylko indywidualnie, ale też w 3-osobowej sztafecie, gdzie każdy z członków drużyny pokonuje jedną z trzech triathlonowych konkurencji.

W Gdyni jeszcze więcej sztafet i coś dla początkujących


Triathlonista jadący na rowerze podczas zawodów Ironman Gdynia (fot. Sport Evolution)

Podczas weekendu Enea IRONMAN 70.3 Gdynia po raz pierwszy będzie można wystartować w sztafecie także na głównym dystansie IRONMAN 70.3. Organizatorzy, z myślą o debiutantach, wprowadzili również do programu imprezy nowy wyścig - 4:18:4 Gdynia powered by sportano.pl. Na uczestników czeka 400m pływania, 18 km na rowerze i 4 km biegu. Jest to wyjątkowo atrakcyjna formuła dla początkujących triathlonistów i wszystkich tych, którzy najsłabiej czują się w wodzie.

Pho3nix IRONKIDS w formie biegu lub aquathlonu


Biegnące dzieci podczas zawodów Ironman Gdynia (fot. Sport Evolution)

Jak co roku, znajdzie się też coś dla najmłodszych sportowców, czyli zawody Pho3nix IRONKIDS. W Warszawie i Poznaniu będą one miały formę krótkich biegów, a w Gdyni odbędą się w formule aquathlonu (pływanie + bieganie). Dystanse będą zróżnicowane i dostosowane do wieku uczestników. Dla każdego dziecka przewidziano pamiątkowy medal na mecie.

Night Run, czyli nocne biegi w wyjątkowej oprawie!


Start nocnego biegu w Gdyni (fot. Sport Evolution)

W tegorocznym programie imprez IRONMAN Poland ponownie zagoszczą Night Runy, czyli 5-kilometrowe biegi nocne. To unikalna szansa przebiegnięcia się po centrum Warszawy, Gdyni oraz Poznania i poczucia się jak finisher zawodów IRONMAN - meta każdego z biegów znajduje się bowiem w tym samym miejscu, co meta zawodów IRONMAN. Co więcej, z uwagi na nocną porę, dobieg do mety jest rozświetlony licznymi, kolorowymi światłami, co w połączeniu z muzyką oraz dopingiem kibiców i spikera tworzy niezapomnianą atmosferę finiszu. W 2024 roku trasy tych zawodów będą posiadały atest PZLA (dokładnie zmierzony dystans), a każdy z zawodników otrzyma w pakiecie startowym opaskę LED, która dodatkowo rozświetli trasę. I oczywiście medal na mecie!

Więcej informacji na temat zawodów IRONMAN w Polsce można znaleźć na: www.ironmangdynia.pl

Organizatorem cyklu IRONMAN Poland jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution.

  • ikonaOpublikowano: 03.04.2024 11:40
  • ikona

    Autor: Piotr Suchenia (p.suchenia@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.04.2024 13:15
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona